پویش نه به کیسه‌های پلاستیکی در نانوایی‌های شهرستان گناوه راه‌اندازی شد

31 تير 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از راه‌اندازی پویش نه به کیسه‌های پلاستیکی در نانوایی‌های شهرستان گناوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ مهندس محمد بازیاری در حاشیه کارگروه سلامت، امنیت غذایی و کارگروه شورای تنظیم بازار شهرستان گناوه عنوان داشت: جهت ارتقای سلامت غذایی مردم شریف شهرستان گناوه و حفظ محیط‌زیست، پویش نه به کیسه‌های پلاستیکی و جایگزینی با کیسه‌های پارچه‌ای در نانوایی‌های شهرستان راه‌اندازی شد.
این مقام مسئول اضافه کرد: از کیسه‌های پلاستیکی با عنوان مواد نسبتاً غیرقابل بازیافت یاد می‌شود، زیرا برای بازیافت و تجزیه آن‌ها به زمانی حدود چند صدسال نیاز است که همین علت باعث بروز مشکلاتی برای طبیعت و جانداران می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه افزود: پلاستیک از مواد نفتی و پتروشیمی تولید می‌شود؛ به همین علت در تماس با مواد داغ و اسیدی در درازمدت خطرناک و سرطان‌زا می‌باشد.
این مقام مسئول ادامه داد: قرار دادن نان در کیسه‌های پلاستیکی باعث عرق کردن کیسه و کپک زدن نان و تماس نان با پلاستیک باعث ایجاد بیماری‌های ریوی و اختلالات گوارشی می‌شود.
مهندس بازیاری تصریح کرد: بهتر است به‌جای کیسه‌های پلاستیکی از کیسه پارچه‌ای ساده و نه رنگی استفاده شود، زیرا رنگ‌های بکار رفته در کیسه‌های پارچه‌ای نیز شیمیایی هستند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: یک کیسه پارچه‌ای را می‌توان چندین بار استفاده نمود و مانع از ورود پلاستیک به طبیعت و همچنین ضامن سلامت نان خود بود.
وی افزود: پویش نه به پلاستیک در نانوایی‌های سطح شهرستان گناوه با هماهنگی و موافقت مسئولین دستگاه‌های اجرایی و نظارتی عضو کارگروه‌های سلامت، تنظیم بازار و کمیسیون نظارت شهرستان به ریاست فرماندار تشکیل گردید و تصمیم‌گیری شد و جهت اجرا به متصدیان نانوایی‌های شهرستان ابلاغ گردید؛ انتظار می‌رود باهمت و همکاری همشهریان بزرگوار این طرح اجرایی گردد.
مهندس بازیاری گفت: در صورت مشاهده تخلف بهداشتی از صنوف حساس که با سلامت غذایی مردم در ارتباط هستند می‌توان بااطلاع رسانی به سامانه ارتباط مردمی ۱۹۰ کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان را در حفظ و ارتقای سلامت غذایی مردم شریف شهرستان یاری کرد.


انتهای پیام/ م.ن ۳۰۸۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.