رییس دبیرخانه ساغ استان: بانک جامع سلامت شهرستان عسلویه تشکیل شود

9 امرداد 1397
رییس دبیرخانه ساغ استان گفت: بانک جامع سلامت شهرستان عسلویه تشکیل شود.

دکتر عیسی صفوی در مجمع سلامت عسلویه بابیان اینکه بانک جامع سلامت برای تشکیل مرکز مطالعات سلامت ضروری است عنوان داشت: تمام مطالعات انجام‌شده در حوزه سلامت شهرستان عسلویه به شکل "مقطعی" می‌باشد، این در حالی است که باید مطالعات "طولی" انجام شود.
وی بابیان اینکه تا امروز بیماری مشخص مرتبط با آلودگی‌های صنعتی گزارش نشده است اضافه کرد: بانک جامع سلامت شامل تمام اطلاعات و داده‌های اجتماعی و اقتصادی مرتبط با سلامت، اطلاعاتی در زمینه پسمانده‌ها، فاضلاب، کیفیت آب و پایش خاک در منطقه عسلویه می‌شود.
این مقام مسئول بابیان اینکه آناتومی شهر عسلویه خاص است، به طبع نقشه سلامت آن نیز خاص خواهد بود گفت: وضعیت امنیت غذایی عسلویه به دنبال وضعیت عدم امنیت غذایی استان، ناامن است و داده‌های شفافی در این راستا در شهرستان وجود ندارد.
دکتر صفوی اظهار داشت: به شکل کلی رابطه صنعت با حوزه سلامت به سه شکل کلی معامله و مبادله، تعهد و آگاه‌سازی مردم است.
وی تصریح کرد: در مورد اول صنعت، جاده و مدرسه می‌سازد اما به آلودگی محیط ادامه می‌دهد، در مورد دوم پیوست سلامت‌محور قرارمی گیرد و به محتوی آن عمل می‌شود و در مورد سوم با آگاه‌سازی مردم، فرصت انتخاب به آن‌ها داده می‌شود که به باور بنده برای شرایط اورژانسی باید استراتژی سوم محور قرار گیرد.
رییس دبیرخانه ساغ استان گفت: مهم‌ترین مصوبه مجمع سلامت شهرستان عسلویه پیگیری پیوست سلامت شرکت‌های انرژی و صنعتی بود و تعهد شد یک بانک جامع سلامت در شهرستان تشکیل شود.
انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.