گامی دیگر در مسیر توسعه قطب درمانی جنوب استان بوشهر؛ نخستین عمل جراحی مغز در بیمارستان امام خمینی کنگان با موفقیت انجام شد

28 امرداد 1397
رییس بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان گفت: نخستین جراحی مغز در تاریخ بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان با موفقیت انجام شد.

دکتر حسن حیدری در گفتگو با روابط عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان اظهار داشت: انجام این عمل موفقیت‌آمیز پس از جذب دو جراح مغز و ستون فقرات توسط این مرکز درمانی و راه‌اندازی اتاق جراحی مربوطه صورت گرفت.
دکتر حیدری درباره چگونگی انجام این عمل چنین گفت: بیماری که براثر ضربه به سر دچار خون‌ریزی مغزی شده بود پس از انتقال به بیمارستان امام خمینی کنگان و انجام عکس‌برداری‌ها و آزمایش‌های لازم به دلیل شرایط خاص و با تشخیص کادر درمانی مورد عمل جراحی قرار گرفت. 
وی افزود: این عمل موفقیت‌آمیز به سرپرستی دکتر رضا آل رضا امیری، جراح مغز و ستون فقرات، دکتر علی مشکی، متخصص بیهوشی و دکتر مریم امیری طهرانی زاده، متخصص گوش و حلق و بینی و کادر درمانی اتاق عمل بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان انجام گرفت.
وی اضافه کرد: تلاش مجموعه همکارانم در بیمارستان امام خمینی کنگان باوجود تیم مجرب جراحی مغز و ستون فقرات و همچنین اتاق عمل مجهز به نجات جان یک جوان منجر شد؛ این اتفاق بزرگ باعث افتخار تمام مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان و این مرکز درمانی است.
دکتر حسن حیدری گفت: ایجاد اتاق عمل جدید جراحی مغز و ستون فقرات و همچنین جذب جراحان مجرب گامی بلند در عرصه درمان بیماران مربوطه است که امیدواریم افزایش سطح رضایتمندی و اعتماد مردم را به همراه داشته باشد.
کادر درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان قادر به انجام جراحی مغز و ستون فقرات است
سرپرست کادر درمانی اولین عمل جراحی مغز در بیمارستان امام خمین(ره) کنگان نیز گفت: با راه‌اندازی اتاق جراحی مغز و استقرار تیم مربوطه در بیمارستان امام خمینی‌(ره) کنگان، جراحی‌های مربوط به مغز و ستون فقرات را می‌توان در همین مرکز درمانی انجام داد.
دکتر رضا آل رضا امیری گفت: این جراحی نتیجه همکاری تیمی بود که لطف خدا نیز شامل حال ما و جوان حادثه‌دیده شد و این عمل جراحی با موفقیت انجام گردید.
این جراح مغز و ستوان فقرات افزود: با همکاری تیمی سه متخصص و همکاران پرتلاش اتاق عمل توانستیم به‌موقع خونریزی مغزی بیمار را کنترل و با جراحی برطرف کنیم.
وی اظهار داشت: نتیجه همت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان در این خصوص، برقراری حیات یک جوان بود و ارزش این کار قابل توصیف نیست.
باوجود امکانات و حضور متخصصان در بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان، جراحی مغز و ستون فقرات امکان‌پذیر شده است
متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان نیز عنوان داشت: با توجه به بهره‌برداری از اتاق عمل جراحی و وجود تجهیزات جدید و به‌روز، امکانات خوبی برای انجام نخستین عمل جراحی مغز در دسترس ما قرار گرفت.
دکتر مُشکی گفت: پس از انجام این عمل یک‌ساعته بیمار در محل اتاق عمل بیدار و وضعیت هوشیاری وی بررسی شد و به دلیل وجود شرایط پایدار بیمار، لوله تنفس از دهان وی خارج و به اتاق مراقبت‌های ویژه انتقال یافت و پس از نیز به بخش عمومی منتقل و با گذراندن دوره مراقبت به‌زودی ترخیص خواهد شد.
متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان عنوان کرد: وسایل و تجهیزاتی که برای اتاق عمل جراحی مغز این مرکز درمانی تهیه‌شده است بسیار به‌روز و پیشرفته هستند که باوجود متخصصان مجرب ارائه خدمات مطلوب درمانی را افزایش خواهد داد.
انتهای پیام/ع.ص- 4020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.