رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: مردم باید به خود مراقبتی به‌صورت ویژه اهمیت دهند/ گزارش تصویری

29 امرداد 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از سلامتی که در دست ما است، ۹۰ درصد آن پیشگیری است و ۱۰ درصد آن درمان است و مردم ما باید به خود مراقبتی به‌صورت ویژه اهمیت دهند.

دکتر سعید کشمیری در آیین تکریم و معارفه سرپرست شبکه بهداشت و درمان دیلم ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت امام محمدباقر (ع) بیان کرد: هفته دولت در پیش است، ما در این هفته رسالت مهمی که معرفی خدمات دولت به مردم است را بر دوش داریم.
وی با تأکید بر لزوم ارایه بهترین خدمات به مردم گفت: مطالبات مردم استان بوشهر در حوزه بهداشت و درمان محقق شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در حوزه بهداشت و درمان نیز در سراسر کشور، دولت تدبیر و امید خدمات کم‌نظیری را از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به مردم ارائه کرده است.
وی تصریح کرد: در بحث سلامت مردم، حدود ۳۰ درصد مربوط به وزارت بهداشت و درمان است و ۷۰ در صد آن مربوط به سایر سازمان‌ها است.
دکتر کشمیری افزود: در خصوص ۳۰ درصد مربوط به وزارت بهداشت و درمان نیز با گسترش شبکه‌های بهداشت از اوایل انقلاب تا به امروز در دورافتاده‌ترین روستاهای کشور خانه‌های بهداشت احداث‌شده است که خدمات بسیاری ازجمله مراقبت از مادر باردار، مراقبت از کودک، مراقبت از نوجوان و جوان و سالمند، بیماریابی، درمان و ... انجام می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: شبکه بهداشت یک نعمت بزرگ است، مانند هوای پاک و آب زلال که تا زمانی که از آن برخورداریم متأسفانه درک درستی از آن نداریم.
دکتر کشمیری اضافه کرد: یادمان باشد که قبلاً چه بیماری‌هایی ما را تهدید می‌کرد مانند مرگ‌ومیر نوزاد، سرخک، مالاریا، آبله سرخچه؛ ولی امروز این نوید را می‌دهم که به فرض مثال در بحث مرگ‌ومیر نوزادان آمار بالا به‌صورت قابل‌قبول و چشمگیری کاهش پیداکرده، چراکه مجموعه بهداشت و درمان از همه لحاظ پیشرفت داشته و روند مراقبت‌های اولیه نیز بهبودیافته است.
وی در رابطه با دارا بودن پرونده الکترونیک برای افرادی که تاکنون اقدام به تشکیل آن نکرده‌اند گفت: پرونده الکترونیک درواقع زیرساخت سیستم ارجاع است و افراد جهت تسهیل و تسریع در امر خدمات‌رسانی لازم است که به تشکیل آن اقدام کنند.
دکتر کشمیری عنوان کرد: زمانی که یک بیمار از مرکز درمانی یا خانه بهداشت لازم است به محلی بالاتر برای درمان ارجاع داده شود، لازم است که پرونده الکترونیک داشته باشد و سوابق بیماری‌ها و مراجعات بیمار توسط پزشک معالج رصد شود.
وی افزود: مردم ما استحقاق بهترین‌ها را دارند چراکه بهترین مردم هستند و توقعاتشان در حوزه بهداشت و درمان منطقی و به‌حق است.
دکتر کشمیری با اشاره به اقدامات ارزنده خیرین حوزه سلامت در شهرستان دیلم گفت: شهرستان دیلم از پتانسیل بالایی در دارا بودن خیرین حوزه سلامت بهره‌مند‌است که در جای‌جای شهرستان اقدامات نیکوکارانه آن‌ها به چشم می‌خورد که جای تشکر قدردانی بسیار دارد.
در این آیین مهندس ایرج زنده بودی به‌عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم معارفه شد.
انتهای پیام/م.ب 3060

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.