رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: افتتاح خانه‌های بهداشت در مناطق کمتر توسعه‌یافته از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی است

6 شهريور 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: افتتاح خانه‌های بهداشت در مناطق کمتر توسعه‌یافته از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی بوشهراست.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، دکتر سعید کشمیری در آیین افتتاح خانه بهداشت روستای کره بند بوشهر افزود: در راستای اجرای طرح محرومیت‌زدایی دولت تدبیر وامید و طرح تحول نظام سلامت افتتاح یکی از خانه‌های بهداشت در مناطق کمتر توسعه‌یافته از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی می‌باشد.
 وی بابیان اینکه به دنبال ارتقای سلامت در جامعه هستیم، عنوان داشت: به‌طور یقین پیشگیری مقدم بر درمان است بر همین اساس تلاش شد تا امکان دسترسی همه مردم به‌ویژه در نواحی روستایی را برای مراقبت‌های سلامت فراهم کنیم که با این افتتاح خانه‌های بهداشت می‌توانیم از هزینه‌هایی که بخش درمان به علت عدم پیشگیری بر جامعه وارد می‌کند، جلوگیری کنیم.
دکتر سعید کشمیری افزود: طرح تحول نظام سلامت تلاش کرده است با احداث، بهسازی و نوسازی مکان‌هایی که با فعالیت خود خدمات بسیار مطلوبی در خصوص بهداشت و درمان به مردم ارایه می‌دهد، بستر مناسبی برای این فعالیت‌ها ایجاد کند که احداث و تجهیز خانه‌های بهداشت یکی از مهم‌ترین اهداف ما در این امر مهم می‌باشد.
وی افزود: ازآنجاکه عمر تعدادی از سازه‌های بهداشتی  شهرستان از استاندارد مناسب گذشته و ازنظر ایمنی استحکام لازم را نداشتند با جذب اعتبارات لازم موفق به نوسازی  این سازه‌ها در سطح استان بوشهر شدیم که هم‌اکنون عمر متوسط آن‌ها به 10 سال می‌رسد و در زمینه نوسازی ساختمان‌ها، یکی از موفق‌ترین ارگان‌ها در سطح استان بوشهر می‌باشیم.
دکتر کشمیری طرح‌های تکمیل‌شده یا در حال اجرا در سطح شهرستان بوشهر در دولت تدبیر وامید را 22 طرح دانست و خاطرنشان کرد: از این تعداد 11 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی،6 پایگاه سلامت جامعه و خانه بهداشت،2 کلینیک بهداشت دهان و دندان، مرکز آموزش مراقبت‌های بهداشتی اولیه، آزمایشگاه جامع سلامت و ستاد مرکز بهداشت شهرستان می‌باشد.
هم‌زمان با چهارمین روز از هفته دولت‌خانه بهداشت روستای کره بند شهرستان بوشهر با حضور مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.