گام مؤثر بیمارستان کنگان در عرصه درمان جنوب استان؛ نخستین جراحی لاپراسکوپی در بیمارستان کنگان انجام شد

13 شهريور 1397
تیم پزشکی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان نخستین جراحی لاپراسکوپی در ناحیه کیسه صفرا را با موفقیت انجام داد.

رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان در این خصوص گفت: نخستین عمل جراحی لاپراسکوپی در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان انجام شد، این مهم به همت دکتر مسجدی جراح عمومی و دکتر نظری متخصص بیهوشی و دیگر کارکنان پرتلاش اتاق عمل این مرکز درمانی صورت گرفت.
دکتر حسن حیدری عنوان کرد: دستگاهی که با آن جراحی مذکور را انجام داده‌ایم، لاپراسکوپ نام دارد که برای تأمین آن حدود ۷ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی افزود: بخشی از هزینه این دستگاه ارزشمند جراحی با رایزنی بنیاد نیکوکاری فردوس در تهران و تلاش شخص دکتر مسجدی تأمین‌شده است و بخش دیگری از آن نیز قرار است به همت نفت تأمین شود ضمن اینکه یک بخش از تأمین اعتبار این دستگاه نیز توسط بیمارستان کنگان انجام خواهد شد.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان یادآور شد: این جراحی با پیشنهاد و مشورت دکتر کشمیری رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر صورت گرفته است.
دکتر حیدری اظهار داشت: در کمتر از ۴ ساعت پس از نصب این دستگاه در این مرکز درمانی، نخستین جراحی لاپراسکوپی در بیمارستان کنگان انجام شد و این نشان از همت بالای تمام مجموعه برای خدمت‌رسانی سریع و باکیفیت بالا به مراجعین است.
وی گفت: در این جراحی به نسبت موارد عادی و بدون دستگاه لاپراسکوپ، شکم و بدن بیمار کمترین زخم و آسیب را می‌بیند و فقط چند سوراخ بسیار کوچک روی بدن فرد انجام می‌شود.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان عنوان کرد: پزشک متخصص ما (دکتر مسجدی جراح عمومی بیمارستان کنگان) دوره‌های مرتبط با این دستگاه را در اروپا گذرانده است.
دکتر حیدری ادامه داد: ما با جذب پزشکان خوب و به‌روز و همچنین تهیه تجهیزات پیشرفته، می‌توانیم بیش از گذشته و باکیفیت بالاتر به مردم خدمت‌رسانی کنیم، مردم قدرشناس و لایق ما نیز می‌توانند با خیال آسوده به بیمارستان کنگان و پزشکان و امکانات ما اعتماد کنند و بجای سرگردانی در شهرهای دور، خدمات درمانی خود را در همین مرکز درمانی دریافت کنند و از آن رضایت داشته باشند.
بیمارستان کنگان پزشکان و تجهیزات خوبی را برای ارایه خدمات باکیفیت به مردم در اختیار دارد
سرپرست تیم جراحی نخستین عمل جراحی لاپراسکوپی در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان نیز گفت: جراحی که در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان انجام شد، جراحی کیسه صفرای یک جوان بود که یک جراحی روتین در کشور محسوب می‌شود.
دکتر نوید مسجدی عنوان داشت: اما بیمار ما قبلاً مورد یک جراحی وسیع شکمی واقع‌شده بود و به همین خاطر اکثراً این نوع موارد را به شکل جراحی لاپراسکوپی انجام نمی‌دهند اما ما این کار را به کمک همکاران بسیار خوبمان در کنگان انجام دادیم؛ چسبندگی‌های شکم را آزاد کردیم و درنهایت کیسه صفرای بیمار را به شکل موفقیت‌آمیز برداشتیم و از این بابت خدا را شاکریم.
وی اظهار داشت: جراحی لاپراسکوپی جراحی است که از طریق دیدن داخل شکم انجام می‌شود و درواقع با کمترین تهاجم و آسیب به بدن، به اعضای شکم دست پیدا می‌کنیم، در جراحی لاپراسکوپی با کمترین تهاجم، بیشترین عمل را می‌شود بر شکم بیمار انجام داد. کبد، معده، کیسه صفرا، روده و غیره را می‌توان از طریق این جراحی انجام داد.
با تهیه دستگاه‌های مکمل، می‌توان انواع و اقسام جراحی‌های لاپراسکوپی را انجام داد
جراح عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان تأکید کرد: ازاین‌پس امکان این را داریم که اگر ان‌شاءالله حمایت مالی بیشتری از ما شود، ابزارهای مکمل را تهیه کنیم و انواع و اقسام عمل‌های جراحی زنان، ارولوژی و ...را نیز در همین مرکز درمانی انجام دهیم.
دکتر مسجدی اطمینان داد: مردم این منطقه می‌توانند با خیال آسوده به تیم پزشکی بیمارستان امام خمینی کنگان اعتماد کنند و بهترین خدمات را دریافت کنند، زیرا در این مرکز درمانی تجهیزات مدرن وجود دارد و هم متخصصین مربوطه، دوره‌های موردنیاز از معتبرترین مراکز تخصصی اروپا را اخذ کرده‌اند و هم اینکه مدرک لازم برای عمل جراحی لاپراسکوپی در اختیاردارند.
وی خاطرنشان کرد: از دکتر حیدری رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بابت تمام پیگیری‌ها تشکر می‌کنم همچنین از همکاران بسیار خوبم در اتاق عمل ازجمله دکتر نظری متخصص بیهوشی که بخش مهمی از کار جراحی بر عهده وی بود نیز قدردانی می‌کنم.
 این جراحی مربوط به کیسه صفرای یک جوان بود که با موفقیت انجام شد و حال بیمار هم‌اکنون خوب است.
انتهای پیام/ م.ص 4020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.