رادیولوژی دیجیتال در بیمارستان کنگان راه‌اندازی و بهره‌برداری شد

2 مهر 1397
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان از راه‌اندازی و بهره‌برداری رادیولوژی دیجیتال برای نخستین بار در این مرکز درمانی خبر داد.

دکتر حسن حیدری اظهار داشت: در این دستگاه، رادیولوژی از اندام‌های بدن با استفاده از سیستم آشکارساز مستقیم می‌باشد و تصویر عضو پس از چند ثانیه از طریق آشکارساز بر روی صفحه مانیتور ظاهر می‌گردد و کارشناس با استفاده از سیستم پردازش تصویر، کیفیت تصویر را در صورت مطلوب نبودن به حالت ایده آل برمی‌گرداند.
وی گفت: کیفیت عالی تصاویر و تشخیص دقیق‌تر، سرعت بسیار بالا در مقایسه با رادیولوژی آنالوگ، کاهش هزینه‌های فیلم و داروی ظهور و ثبوت و تعمیرات دستگاه‌های ظهور و ثبوت و قابلیت zoom out و zoom in تصاویر و صرفه‌جویی در فیلم رادیولوژی و بزرگنمایی تصاویر و تشخیص دقیق‌تر، ازجمله مزایای رادیولوژی دیجیتال می‌باشد.
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، دیگر مزایای رادیولوژی دیجیتال را صرفه‌جویی در هدر رفت انرژی پرسنل به خاطر ظهور و ثبوت و حضور در تاریکخانه، قابلیت بایگانی تصاویر دیجیتال و وجود تصاویر در صورت رجوع مجدد بیمار و کاهش دوز دریافتی بیماران به علت تکرار تصاویر (زیرا تصاویر در این سیستم نیاز به تکرار ندارد و علت اصلی آن، سیستم پردازش تصاویر پس از رادیوگرافی است)، عنوان کرد.
دکتر حیدری اظهار داشت: راه‌اندازی رادیولوژی دیجیتال، گامی مهم در راستای تشخیص درست‌تر و دقیق‌تر در امر درمان می‌باشد.
گفتنی است، بهینه‌سازی و بهبود فضای فیزیکی جهت نصب دستگاه DDR (رادیولوژی دیجیتال) در بیمارستان کنگان از فروردین‌ماه امسال در دستور کار قرار گرفت و نهایتاً در شهریورماه به بهره‌برداری رسید.
انتهای پیام / م.ص ۴۰۲۰

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.