طرح دندان عاری از پوسیدگی دانش آموزان پایه ششم ابتدایی در تنگستان اجرا می‌شود

21 مهر 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در راستای ارتقاء سطح سلامت دهان و دندان و ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان، طرح دندان‌های عاری از پوسیدگی دانش آموزان پایه ششم ابتدایی برای ۱ هزار و ۲۶۰ دانش‌آموز در تنگستان اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس بیان داشت: در این طرح خدماتی همچون معاینه دهان و دندان، انجام وارنیش فلوراید تراپی، فیشورسیلانت، ترمیم، کشیدن دندان، پالپتومی و درمان پالپ زنده، جرم‌گیری و بروسلاژ برای دانش آموزان انجام خواهد شد و تنها موردی که در این طرح خدمات‌رسانی نمی‌شود مربوط به عصب‌کشی می‌باشد.
وی خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این برنامه عاری شدن دهان دانش آموزان این مقطع از دندان‌های پوسیده و عفونی می‌باشد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان ادامه داد: تمامی خدمات ذکرشده در این طرح برای جمعیت دانش‌آموزی که بیمه درمانی سلامت دارند به‌صورت رایگان خواهد بود و دانش‌آموزانی که از بیمه تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند می‌توانند از تخفیف ۷۰ درصدی این طرح استفاده کنند.
وی تصریح کرد: در طول اجرای این طرح دندان‌های عفونی شیری دانش آموزان کشیده خواهد شد و دندان‌های پوسیده دائمی نیز پر می‌گردد.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان در ادامه افزود: برای دندان‌های پوسیده که به عصب رسیده اما قابل نگهداری است نیز پالپتومی و یا درمان پالپت زنده و پانسمان صورت می‌پذیرد.


انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.