در کمیته راهبردی سلامت سالمندان در تنگستان مطرح شد: زیرساخت‌های جلوگیری از مشکلات سالمندی باید موردتوجه قرار بگیرد

25 مهر 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان در کمیته راهبردی سلامت سالمندان گفت: با توجه به اینکه مشکلات دوران سالمندی زاییده عدم توجه به‌سلامت دوران میان‌سالی می‌باشد، زیرساخت‌های جلوگیری از مشکلات سالمندی باید موردتوجه قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس در جمع مسئولین ادارات شهرستان تنگستان عنوان کرد: امروزه بسیاری از مشکلاتی که در دوران سالمندی به‌خصوص در قشر کارمند دیده می‌شود در واقع به دلیل نبود زیرساخت‌های مناسب جهت جلوگیری از عوارض دوران سالمندی است.
وی افزود: اگر ادارات به بحث تهیه لوازم و وسایلی که جهت انجام امورات اداری در اختیار کارمندان قرار می‌گیرد بیشتر توجه کنند، مطمئناً پس از بازنشستگی، ما با سالمنداني که از مشکلات عضلانی استخوانی، دارای ضعف بینایی و مشکلات چشمی و بسیاری از موارد دیگر مواجه است روبرو نخواهیم بود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان ادامه داد: این موارد در سلامت تمامی افراد جامعه صادق است و اگر افراد در جوامع به نحوه استفاده و نوع وسایل و تجهیزاتی که در طول زندگی استفاده می‌کنند و یا نوع سبک زندگی خود در رابطه با مصرف مواد غذایی توجه نداشته باشند، در دوران سالمندی یک سالمندی سالم و سلامت را پشت سر نخواهند گذاشت.
مهندس مقدس تصریح کرد: بحث آموزش به میان‌سالان برای بهبود و اصلاح سبک زندگی برای ورود بدون نگرانی به دوران سالمندی از اهمیت خاصی برخوردار است و همه ادارات و نهادها باید این موضوع را در دستور کار قرار دهند، زیرا جامعه امروز ما در سال‌های آینده رو به پیری خواهد رفت و ما با تعداد زیادی سالمند مواجه خواهیم بود.
مهندس عادل مقدس تأکید کرد: اگر جامعه سالمند آینده، دوران میان‌سالی مناسبی را سپری نکرده باشند، موجب ایجاد مشکلات زیادی ازنظر درمانی، اقتصادی، اجتماعی و غیره برای خود و جامعه خواهند شد، کما که امروز به دلیل مشکلات سالمندان بهداشت و درمان با صرف هزینه‌های فراوان انواع مکمل‌های ویتامینی را به‌صورت رایگان در اختيار آنان قرار می‌دهد.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان با ذکر لزوم توجه به سالمندان بیان داشت: باید با تکریم، توجه و اهمیت به مشکلات و مسائل روحی روانی، جسمی و معیشتی سالمندان در جهت ایجاد بستری مناسب برای زندگی بهتر این قشر از جامعه قدم برداریم
در پایان این گردهمایی که ادارات ورزش و جوانان، آموزش‌وپرورش، کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی، سازمان تبلیغات اسلامی و جهاد کشاورزی تنگستان حضور داشتند، متعهد شدند که با پیگیری‌های لازم جمعیت سالمند تحت پوشش خود را شناسایی و ضمن ارائه خدمات درون‌سازمانی به کارکنان و مردم آن‌ها را جهت انجام مراقبت‌های بهداشتی درمانی به خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت معرفی نمایند
انتهای پیام/ ن.ا 3010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.