رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: بیش از ۹۰ درصد ساکنین استان تحت پوشش سامانه یکپارچه بهداشت قرار دارند

4 دی 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از جمعیت یک‌میلیون و 200 هزارنفری استان بیش از ۹۰ درصد تحت پوشش سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) قرار دارند که این از دستاوردهای بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

دکتر سعید کشمیری در نشست هماهنگی برپایی بیمارستان صحرایی در جنوب استان افزود: با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با گسترش شبکه‌های بهداشت و درمان، نقش بی‌بدیلی در توسعه سلامت در تمامی کشور اتفاق افتاده که استان بوشهر نیز از استان‌های پیشرو در تأمین زیرساخت‌های حوزه سلامت است.
وی تصریح کرد: با تعاملی که با سازمان‌های غیردانشگاهی داریم توانسته‌ایم سلامت را به صورت فراگیر در سطح استان ارائه دهیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: با توجه به بُعد مسافت جنوب استان با مرکز باید آن منطقه را به عنوان قطب درمانی قرار داده و وابستگی آنان را نسبت به مرکز استان کاهش دهیم.
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان به عنوان بیمارستان مرجع در جنوب استان قرارگرفته و حضور متخصصین کارآزموده، آن مکان را به قطب درمانی تبدیل کرده است همچنین موجب پیشگیری از مراجعه به استان‌های هم‌جوار و بسیاری از مرگ‌ها شده است.
وی بابیان اینکه مستقر شدن MRI در جنوب استان موجب شده بتوانیم متخصص مغز و اعصاب را در آن بیمارستان مستقر کنیم افزود: این مهم در راستای ارتقای سلامت و محرومیت‌زدایی در جنوب استان انجام‌شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: عدالت در دسترسی به خدمات درمانی بسیار مهم بوده و هم استانی‌ها نباید به دلیل دور بودن از خدمات بهداشتی و درمانی آسیب ببینند.
دکتر کشمیری با اشاره به اینکه باید مدت زمان خدمت‌رسانی به افراد جنوب استان را کاهش دهیم بیان داشت: در سال‌های اخیر و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد رشد امکانات بهداشتی و درمانی در جنوب استان بوده‌ایم و تلاش خواهیم کرد بیش از پیش به این نقطه از استان توجه نماییم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر خدمات‌رسانی در تمامی روستاها وجود داشته و در دورافتاده‌ترین روستاهای استان خدمات بهداشتی و درمانی در خانه‌های بهداشت در حال ارائه است.
دکتر کشمیری یادآور شد: پیشگیری بسیار مهم‌تر از درمان بوده و باید با آموزش به مردم، آنان را از راه‌های ابتلا به بیماری‌ها آگاه کنیم.
بیمارستان صحرایی جنوب استان در چاه مبارک شهرستان عسلویه راه‌اندازی می‌شود
رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: با توجه به نیاز مردم جنوب استان به خدمات بهداشتی و درمانی، بیمارستان‌ صحرایی در چاه مبارک شهرستان عسلویه راه‌اندازی می‌شود.
دکتر مرادعلی فولادوند افزود: موجودیت بسیج جامعه پزشکی همت همکاران ما در مجموعه شبکه‌ها و بیمارستان‌ها است که در هرکجا احساس نیاز به آموزش و درمان باشد آستین‌های همت را بالا زده و پیش‌قدم می‌شوند.
وی بابیان اینکه هدف همه ما خدمت‌رسانی به مردم است افزود: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به همراه بسیج جامعه پزشکی در چارچوب‌های مشخصی کار می‌کنند ولی می‌توانند با سایر نهادها و ارگان‌ها همپوشانی داشته و برای خدمت به هم استانی‌ها در یک مسیر گام بردارند.
رییس بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر گفت: بیمارستان صحرایی متشکل از متخصصان رشته‌های مختلف، پزشک عمومی، پرستار، روانشناس و کارشناس تغذیه است که به دلیل گرمای هوای استان بوشهر در نیمه دوم و از مهرماه تا اسفندماه بیمارستان‌های صحرایی در این استان برپا می‌شود.
دکتر فولادوند بیان داشت: مهم‌ترین نیاز ما برای برپایی بیمارستان در جنوب استان، نیروی انسانی است که باید بیش‌ترین متخصصان و امکانات را از بیمارستان‌های جنوب استان تأمین و تنها در روزهای تعطیل از پزشکان مرکز استان استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: مهم‌ترین دلیل برای انتخاب مکان برپایی بیمارستان صحرایی، دورافتاده‌ بودن منطقه از مرکز شهرستان و استان است.
بیمارستان صحرایی جنوب استان قرار است ۲۴ تا ۲۸ دی‌ماه در روستای چاه مبارک شهرستان عسلویه راه‌اندازی ‌شود.
نشست هماهنگی برپایی بیمارستان صحرایی جنوب استان با حضور رییس دانشگاه، مشاور نماینده مردم جنوب استان در مجلس، مسئول دفتر نماینده جنوب استان در مجلس، رییس بسیج جامعه پزشکی استان، معاون غذا و دارو و روسای شبکه‌ها و بیمارستان‌های جنوب استان در سالن کنفرانس معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار شد.


انتهای پیام/ م.ف ۱۰۲۴


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.