کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان: اصلاح سبک زندگی سالم مستلزم داشتن دانش و کسب مهارت است

17 دی 1397
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: اصلاح سبک زندگی سالم مستلزم داشتن دانش و کسب مهارت است.

امید کازرونیان در جلسه‌ای که با حضور اعضای مجمع سلامت شهرستان برگزار شد افزود: یکی از مهمترین راه‌هایی که به انسان کمک می‌کند تا از سلامت روان بیشتری برخوردار باشد، داشتن سبک زندگی سالم است.
 کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: سبک زندگی سالم بر سلامت روان افراد جامعه تأثیر بسزایی دارد و این سبک زندگی شرط پیشگیری و درمان بیماری‌های غیرواگیر است.
وی تصریح کرد: بدلیل تغییرات اجتماعی و فرهنگی وگذر جامعه از حالت سنتی به ماشینی و پیشرفته باید الگوهای رفتاری مناسبی انتخاب کنیم تا در این گذر آسیب نبینیم.
کازرونیان اظهار کرد: انسان موجودی چهار بعدی است که باید به ابعاد جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی آن توجه کرد و با اصلاح سبک زندگی، می‌توان به سلامتی در این ابعاد رسید.
این کارشناس اظهار داشت: سبک زندگی سالم عملکرد ذهنی و روانی انسان را بهبود بخشیده و ارتقای بهداشت روانی می‌تواند موجب ارتقای سلامت روان و بهبود کیفیت زندگی انسان شود.
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: سبک زندگی روشی است که افراد مسائل زندگی روزانه خود از جمله کار، تفریح و نگرش‌ها را با توجه به شرایط جسمی، روانی، اجتماعی، اقتصادی تنظیم می‌کنند و در داشتن سبک زندگی سالم عوامل متعددی نقش دارد که می‌تواند موجب ارتقای سلامت روان فرد شده و کیفیت زندگی انسان را بهبود ببخشد.

 
انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.