معاون وزیر بهداشت: پیشگیری از بیماری‌ها یکی از اولویت‌های اصلی دولت و وزارت بهداشت است/ گزارش تصویری

3 فروردين 1398
معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر یکی از اولویت‌های اصلی دولت تدبیر و امید و وزارت بهداشت است که باید مدنظر قرار گیرد.

دکتر علیرضا رئیسی در سفر به استان بوشهر ضمن بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی شهری دالکی افزود: بحث بهداشت و درمان هر دو وظیفه ما در مراکز خدمات جامع سلامت است اما باید برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای صورت گیرد که به سمت پیشگیری از بیماری‌ها حرکت کنیم.
و ی تصریح کرد: بهورزان در خانه‌های بهداشتی و مراقبین سلامت در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری در بحث پیشگیری از بیماری‌ها نقش زیادی را بر عهده دارند.
 معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: باید برنامه ریزی‌ها و کارها در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشتی به گونه صورت بگیرد که ضمن حفظ، توسعه و تقویت امکانات و نیروی انسانی درمانی بحث پیشگیری از بیماری‌های را نیز بیش از گذشته توسعه دهیم.
دکتر رئیسی با بیان اینکه بیماری‌های غیرواگیر، تهدید جدی برای نظام سلامت و مردم هستند بیان کرد: با توجه به پتانسیل‌های خوب موجود در استان بوشهر می‌بایست این استان پیشرو در پرونده الکترونیک سلامت، سیستم ارجاع، پزشکی خانواده و به ویژه بهداشت دهان و دندان در مدارس و حذف پوسیدگی دندان دانش آموزان باشد.
معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی شهری دالکی بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه ارائه خدمات واحدهای مختلف این مرکز در ایام نوروز قرار گرفت.
دکتر علیرضا رئیسی همچنین نحوه ارائه خدمات مراقبین بهداشتی مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی شهری دالکی و ثبت فعالیت‌های آنان را در سامانه سیب موردبررسی قرار داد.
معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیأت همراه ضمن بازدید از صنوف حساس در شهر دالکی از نزدیک یک غذافروشی را مورد بازرسی بهداشتی قرار دادند.
دکتر علیرضا رئیسی در پایان بازدید خود از شهر دالکی بر اهمیت تشدید نظارت بازرسین در برنامه سلامت نوروزی تأکید و خواستار تقویت بیش‌ازپیش برنامه‌ها و گسترش فعالیت‌ها شد.
دکتر حسین دارابی قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه، سید مجید حسینی مدیر روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه، ماریا خویشدوست رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان و جمعی از مسئولین شهرستانی، دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را همراهی می‌کردند.


انتهای پیام /م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.