استاندار بوشهر: مطالعات جامع و علمی در مورد آلودگی هوای عسلویه با جدیت انجام می‌شود

25 فروردين 1398
استاندار بوشهر گفت: به منظور تصمیم‌گیری علمی و عالمانه در مورد آلودگی هوای عسلویه مطالعات جامع و علمی و تشکیل کارگروه کاهش آلایندگی زیست‌محیطی انجام و با جدیت پیگیری می‌شود.

عبدالکریم گراوند در نشست کارگروه کاهش آلایندگی زیست‌محیطی عسلویه اظهار داشت: با تحقق کارگروه کاهش آلایندگی در سطح ملی زیست‌محیطی عسلویه زمینه اقدامات عملی به منظور تصمیم‌گیری بهتر برای کنترل وضعیت آلایندگی‌ها فراهم می‌شود.
استاندار بوشهر بیان داشت: نشست کارگروه کاهش آلایندگی‌های زیست‌محیطی آغازی برای جمع‌بندی طرح‌ها و برنامه‌های پیشنهادی دستگاه‌های مختلف متولی کار برای بهبود وضعیت عسلویه است.
گراوند گفت: در این زمینه باید دستگاه‌هایی متولی مانند محیط‌زیست، راه و شهرسازی، بهداشت و درمان، منابع طبیعی و آبخیزداری برنامه‌های مدنظر خود را برای ارائه به کمیته ملی توسعه پایدار عسلویه به استانداری تحویل دهند.
استاندار بوشهر اظهار داشت: گزارش جامعی از میزان آلایندگی پالایشگاه‌های فعال در منطقه و مراقبت‌های پزشکی در حوزه سلامت توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌گیرد.
دکتر سعید کشمیری رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تجهیز و راه‌اندازی ایستگاه تحقیقاتی پایشی، تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه تخصصی سنجش آلاینده‌های ناشی از صنایع نفت، گاز و انرژی و مطالعات مقطعی و همگروهی و سنجش اثرات صنایع بر سلامت ساکنین مناطق آلوده بوشهر را از جمله برنامه‌ها و پیشنهادات دانشگاه علوم پزشکی مطرح کردند.
انتهای پیام/ م.غ - ۱۰۲۳

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.