رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر: تغییر سبک زندگی از راهکارهای مهم برای سلامت جامعه است

8 ارديبهشت 1398
رییس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: تغییر سبک زندگی، پرهیز از مصرف مواد غذایی آماده، ورزش کردن، بهبود روابط اجتماعی ازجمله راهکارهای مهم برای سلامت جامعه است.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر، دکتر عاطفه اسفندیاری در حاشیه برپایی ایستگاه سلامت در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر افزود: پرهیز از هرگونه بدبینی و افکار منفی، استفاده درست از اوقات فراغت، داشتن یک برنامه مدون و منظم برای پرداختن به خود و خانواده، پرهیز از استفاده مواد مخدر و دخانیات، بهره‌مندی از تفریحات سالم، پرهیز از هرگونه شتاب‌زدگی و تنش در جمع خانواده و محیط کار از دیگر راهکارهای مهم برای سلامت جامعه است.
وی تصریح کرد: پوشش همگانی سلامت بدین معناست که همهٔ مردم به خدمات سلامت دسترسی داشته باشند و برای پرداخت این خدمات دچار سختی مالی نشوند.
دکتر عاطفه اسفندیاری با اشاره به آغاز هفته ملی سلامت و روزشمار این هفته، افزود: منظور از خدمات سلامت، خدمات پیشگیرانه، ارتقای سلامت، درمانی، توان‌بخشی و مراقبت‌های تسکینی است که در مجموعه بیمارستان شهدای خلیج‌فارس نیز با برگزاری برنامه‌های مختلف، به این مفاهیم اهمیت ویژه داده‌شده است.
سوپروایزر آموزش سلامت مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر نیز گفت: از یکم تا هفتم اردیبهشت‌ماه ایستگاه سلامت در محوطه اصلی ساختمان مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر برگزار شد.
آمنه خدادادی افزود: با توجه به انتخاب شعار هفته سلامت «مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت» می‌توان گفت پوشش همگانی سلامت به این معنی است که همه افراد جامعه، خدمات موردنیاز سلامت را بی هیچ فشار مالی دریافت کنند.
مسئول برگزاری ایستگاه سلامت در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر افزود: این ایستگاه که به مدت یک هفته دایر بود با استقبال خوب مردم و کارکنان بیمارستان مواجه شد و در ایام هفته سلامت به مراجعین هم استانی خدمت‌رسانی کرد.
 به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر، به مناسبت هفته سلامت برنامه‌هایی ازجمله برپایی ایستگاه سلامت رایگان برای ارائه خدمات اندازه‌گیری قند خون، فشارخون، قد وزن و مشاوره تغذیه و مشاوره روان با حضور کارشناسان، پیاده‌روی سلامت برای کارکنان این مرکز همراه با صبحانه سالم، آموزش گروهی سلامت روان و نقش خانواده در سلامتی برای مراجعین به درمانگاه بیمارستان، برگزاری کارگاه آموزشی ارتقاء سلامت کارکنان و مدیریت استرس، توزیع تراکت و پمفلت های سیل و زلزله برای مراجعین به بیمارستان، آموزش سبک زندگی سلامت محور به بیماران بستری در بخش‌ها و عیادت معنوی بیماران در این مرکز برگزار شد.
 
انتهای پیام/ ر.ک –۴۰۷۰
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.