رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: برای داشتن جامعه‌ای سالم شاد بودن را ترویج دهیم

8 ارديبهشت 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: لازمه داشتن یک جامعه سالم داشتن مردمانی شاد در جامعه است و به همین منظور باید شاد بودن را به مردم آموزش داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ مهندس محمد بازیاری افزود: داشتن جامعه شاد نه تنها در سلامت روانی بلکه در سلامت جسمی افراد نیز تاثیر گذار بوده لذا در این راستا همایشی با عنوان ترویج شادی در هفته سلامت در گناوه برگزار شد.
وی افزود: این همایش‌ها فرصت خوبی است تا از طریق سفیران سلامت که به این مراسم دعوت شده‌اند مفاهیم سلامت روان را به مردم انتقال دهیم.
مسئول بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: این در حالی است که فطرت بشر در جستجوی شادی است. روانشناسان معتقدند که احساس شادمانی سالم و طبیعی داروی شفا دهنده و بی عارضه ای است که تاثیر مستقیم و غیر مستقیمی بر سیستم ایمنی بدن دارد.
دکتر خاتون باباحسنی اظهار داشت: شادی در دو مقیاس لذت و خشنودی سنجیده می‌شود که خشنودی بسیار مهم‌تر از لذت است، چه بسا فعالیت‌های سخت و طاقت فرسایی که همراه با خشنودی برای افراد است.
وی بیان کرد: تحقیقات نشان می‌دهد سن افراد تاثیری در شاد بودن آنان نداشته و با افزایش سن خشنودی و میزان رضایتمندی در افراد بالا رفته که خود موجب شادی در فرد است.
 مسئول بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: جنسیت در میزان شاد بودن افراد موثر است، به گونه‌ای که زنان هم در شادمانی هم در افسردگی از مردان پیشی گرفته‌اند.
دکتر باباحسنی افزود: شاهراه شادمانی بشر در ارتباطات نهفته است، اینکه ما در زندگی کسی را برای دوست داشتن و دوست داشته شدن داشته باشیم بیش از هر عامل دیگری می‌تواند نیروهای درونی ما را بالفعل کرده و ایجاد یکپارچگی و هدفمندی کند که این خود موجب شادمانی پایدار در انسان می‌شود.
در حاشیه این همایش که در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان گناوه برگزار شد از بازنشستگان شبکه و سفیران سلامت شهرستان گناوه تقدیر شد.

انتهای پیام/ ک.آ- 3080

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.