راه‌اندازی پایگاه مراقبت بهداشتی مرزدریایی در شهرستان کنگان

16 ارديبهشت 1398
کارشناس مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: به مناسبت هفته سلامت و در چهارچوب قوانین سازمان جهانی بهداشت و سیاست‌های بهداشتی کشور پایگاه مراقبت بهداشتی مرز دریایی در شهرستان کنگان راه‌اندازی شد.

اقدس طهماسبی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: هدف اصلی از اجرای این طرح ایجاد امنیت حداکثری در مقابل گسترش بین‌المللی بیماری‌ها است.
طهماسبی با اشاره به وجود مقررات و دستورالعمل‌های بین‌المللی بهداشتی (IHR) در زمینه پیشگیری از انتشار بیماری‌ها در عرصه بین‌المللی افزود: دستورالعمل‌هایی که ۱۹۴ کشور عضو و متعهد به سازمان جهانی بهداشت ملزم به رعایت آن هستند شامل انجام اقدامات لازم و اتخاذ روش‌هایی است که از انتشار بیماری‌ها در عرصه بین‌المللی جلوگیری می‌نماید و می‌تواند از گسترش بین‌المللی مخاطرات و بیماری‌ها از طریق اقلام خوراکی، مسافرین، خدمه، وسایل نقلیه مانند کشتی‌ها و لنج‌ها، ناقلین و یا از طریق محیط پیشگیری نماید.
وی با اشاره به همکاری اداره بندر و دریانوردی شهرستان کنگان گفت: این بازرسی بهداشتی از لنج‌ها و کشتی‌ها شامل انجام مراقبت حشره‌شناسی پشه آئدس و پایش سلامت کارکنان و خدمه شناورها است.
پایگاه مراقبت بهداشت مرزی دریایی در بزرگداشت هفته سلامت به همت شبکه بهداشت و درمان و همکاری اداره بندر و دریانوردی شهرستان کنگان با حضور رییس شبکه، معاون بهداشتی، اعضاء شورای اسلامی شهر کنگان و کارشناسان ستادی این شبکه بهداشتی راه‌اندازی شد.

انتهای پیام/ م.س-۳۰۷۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.