رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه: اعتیاد به مواد مخدر تهدیدی بزرگ برای جامعه محسوب می‌شود

16 تير 1398
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: اعتیاد به مواد مخدر تهدیدی بزرگ برای هر جامعه محسوب می‌شود.

جاسم زارعی در همایش دوچرخه‌سواری به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: اعتیاد به مواد مخدر تهدیدی بزرگ برای هر جامعه محسوب می‌شود و متأسفانه برای شهرستان عسلویه به دلیل دارا بودن موقعیت صنعتی و شرایط ویژه موجود، این خطر تهدیدی جدی‌تر می‌باشد که این موقعیت رسالت متولیان مبارزه و پیشگیری در تمامی حوزه‌ها را جدی‌تر و مهم‌تر می‌کند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اضافه کرد: به لحاظ گستردگی و ارتباط تنگاتنگ ابعاد مختلف سلامت روان با ورزش و بیماری وابستگی به مصرف مواد مخدر و دخانیات، شرکت در این‌گونه همایش‌ها جهت تشویق جوانان و سایر گروه‌های سنی به ورزش یکی از وظایف اصلی کارکنان حوزه سلامت و دیگر مسئولین می‌باشد.
وی افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در زمینه سلامت روان تاکنون بیش از 28 هزار نفر ازجمعیت بالای 5 سال را مورد غربالگری قرار داده تا از این طریق نیازهای روان‌شناختی شناسایی و مراقبت‌های متناسب با وضعیت افراد به کمک خانواده‌ها و تعریف مداخلات لازم مشکلات روحی روانی که بعضاً به اعتیاد منجر می‌شود را به حداقل برسانیم.
این مقام مسئول گفت: از تمامی ارگان‌ها، ادارات، شرکت‌ها و مردم شهرستان عسلویه دعوت می‌کنیم تا با مراجعه به مراکز بهداشت شهرستان از مشاوره‌های تغذیه، سلامت روان و دیگر مراقبت‌های اولیه بهداشتی رایگان بهره‌مند شوند.
زارعی در پایان ضمن تشکر از روسای هیات‌های دوچرخه‌سواری سه شهرستان و شوراهای اسلامی حامی تحرک بدنی و ورزش، سایر شوراها، شهرداری‌ها و شرکت‌ها را به نهادینه کردن ورزش که به‌نوعی سرمایه‌گذاری بنیادی است تشویق کرد.
همایش دوچرخه‌سواری به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با شرکت دوچرخه‌سواران شهرستان‌های عسلویه، پارسیان و کنگان در شهرستان عسلویه برگزار شد.
انتهای پیام/ ع.م- 3090

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.