با پیروی از سبک زندگی سالم خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهیم

14 مهر 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: داشتن سبک زندگی سالم می‌تواند ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی را در افراد کاهش داده و تضمین‌کننده سلامت قلب باشد.

ماریا خویش‌دوست افزود: تغییرات کوچک شیوه زندگی مانند 30 دقیقه فعالیت بدنی در روز، ترک سیگار و داشتن یک رژیم غذایی سالم می‌تواند به پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی کمک کند.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه 47 درصد از مرگ‌ومیرهای سال گذشته در شهرستان دشتستان مربوط به  بیماری‌های قلبی و عروقی بوده  این بیماری یکی  از اولویت‌های مهم شهرستان در برنامه  نیازسنجی‌های انجام‌شده برای آموزش قرار دارد و بهورزان و مراقبین سلامت با جدیت، تمامی عوامل خطر و راه‌های تغییر سبک زندگی در جهت سلامت قلب  را به مردم آموزش می‌دهند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: داشتن یک سبک زندگی سالم کار دشواری نبوده و فرد برای داشتن قلب سالم با پیروی از این چهار عامل (عدم استعمال دخانیات، داشتن وزن مطلوب، رعایت رژیم غذایی و ورزش ) سبک زندگی خود را تغییر داده و سلامت قلب خود را تضمین کند.
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان دشتستان بابیان اینکه يكي از مهم‌ترين راه‌هاي مقابله با بيماري‌هاي قلبي و عروقي تغيير در شيوه و سبك زندگي است گفت: اين موضوع نيازمند عزم و اراده همه مردم است و تا زمان که افراد خود مایل به تغييري در اين زمينه داشته باشند شاهد بهبود اين وضعيت نخواهيم بود.
جمیله معارفی اظهار داشت: داشتن سبک زندگی سالم باعث می‌شود بتوان سلامت جسمی و روحی‌ را بیشتر کرد، همچنین برای دنبال کردن یک سبک زندگی سالم موارد متعددی مانند خوردن غذاهای سالم، داشتن فعالیت فیزیکی، متعادل نگه‌داشتن وزن و مدیریت استرس را باید رعایت کرد.
معارفی افزود: راه‌های معمولی برای داشتن سبک زندگی سالم وجود داشته ولی عمل به آن‌ها می‌تواند برای هر فرد متفاوت باشد.
وی خاطرنشان کرد: سبک زندگی سالم دور از دسترس نیست، کافی است شروع کنید و با نوشیدن آب، خوابیدن کافی، انجام ورزش، خوردن غذاهای سالم، سبزیجات و میوه‌های تازه تغییرات اندکی در عادات و سبک زندگی خود ایجاد کنید.
انتهای پیام/ س.غ-3030

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 


 

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.