نهادینه شدن شادی و نشاط اجتماعی در جامعه ضروری است

4 آبان 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: ترویج شادی و نشاط اجتماعی در جامعه بااهمیت و ضروری است.

جاسم زارعی در مراسم پیاده‌روی بزرگ خانوادگی در روستای عسکری شهرستان عسلویه با اشاره به نقش تغذیه سالم و سلامت روان در نشاط اجتماعی گفت: تحرک بدنی، تغذیه سالم و سلامت روان سه مؤلفه مهم برای داشتن جسم، روح و روان سالم و درنتیجه نشاط اجتماعی افراد است.
وی افزود: گسترش و ترویج شادی و نشاط اجتماعی می‌بایست زمینه‌ساز جلوگیری از نگاه‌های تحقیرآمیز به بیماران روانی شده و درنتیجه امکان ارجاع این بیماران به مراکز پزشکی و درمانی را نهادینه کند.
زارعی عنوان داشت: همکاری دهیاران در برگزاری مناسبت‌های بهداشتی و انجام فعالیت‌های سلامت محور و فرهنگ‌سازی دارای نقش کلیدی در ارتقاء نشاط اجتماعی است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: پیاده‌روی خانوادگی به مناسبت هفته جهانی غذا نیز یکی از برنامه‌هایی است که باهدف ترویج شادی و نشاط میان مردم برنامه‌ریزی‌شده است که در آن اهمیت مواردی نظیر تحرک بدنی، اصلاح عادت‌های نادرست غذایی و ترویج سبک زندگی مناسب و بدون استرس توسط مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت به مردم آموزش داده می‌شود.
زارعی تصریح کرد: همکاری همه‌جانبه شوراهای اسلامی، ائمه جمعه و جماعات، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها در ترویج نشاط اجتماعی تأثیر به سزایی دارند.
در آیینی به مناسبت روز جهانی غذا و همچنین هفته سلامت روان به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه مراسم پیاده‌روی بزرگ خانوادگی در روستای عسکری همراه با جشنواره غذای سالم با حضور اهالی این روستا و مسئولین شهرستانی برگزار شد.
انتهای پیام/ ع.م- ۳۰۹۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.