چهاردهمین ایثار ماندگار استان بوشهر در سال جاری؛ بزرگ‌ترین اهدا عضو در استان بوشهر با سومین اهدا قلب/ انتقال۵ عضو جوان ۱۹ ساله برای پیوند به تهران و شیراز/ گزارش تصویری

8 آبان 1398
چهاردهمین اهدا عضو در سال جاری در استان بوشهر با انتقال اعضا جوان ۱۹ ساله اتفاق افتاد.

مسئول فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیمار محمدرضا شادمهر جوان ۱۹ ساله‌ ساکن شهرستان دشتی بوده که براثر تصادف با خودرو دچار ضربه‌مغزی شده و جهت درمان به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر انتقال داده شد.
 علیرضا باقری افزود: علی‌رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته، وی دچار مرگ مغزی شده که با رضایت خانواده نوع‌دوست و ایثارگر شادمهر در روز رحلت پیامبر اکرم(ص) و امام حسن مجتبی(ع) ،خانواده به برداشت عضو فرزند خود رضایت دادند.
وی تصریح کرد: با حضور تیم پزشکی از بیمارستان امام خمینی(ره) تهران و بیمارستان ابوعلی سینای شیراز جهت برداشت اعضا، قلب وی به تهران و ۴ عضو دیگر شامل کبد، پانکراس و دو کلیه به شیراز منتقل ‌شد.
مسئول فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تقدیر از خانواده شادمهر افزود: خانواده‌های اهداکننده باید یقین بدانند که بهترین تصمیم را می‌گیرند زیرا با انجام این کار خدا پسندانه زندگی را به چندین هم‌وطن اهدا می‌کنند.
انجام بیش از ۶۰ اهدا عضو از ابتدا تاکنون در استان بوشهر
علیرضا باقری بیان داشت: بیش از ۶۰ اهدا عضو از ابتدا تاکنون در استان بوشهر انجام‌شده که نجات جان بیش از ۲۰۰ نفر از هم‌میهنانمان را موجب شده است.
وی با اشاره به اینکه برای تمامی هم‌میهنان عزیزمان سلامتی را آرزومندیم اظهار داشت: آمار بسیار بالایی از افرادی که در انتظار دریافت عضو هستند وجود داشته و روزانه ۸ تا ۱۰ نفر از این افراد جان خود را از دست می‌دهند که با ایثار خانواده‌هایی که عزیزانشان دچار مرگ مغزی شده‌‌اند می‌توان جان بسیاری از آنان را نجات داد.

مسئول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: کبد شادروان محمدرضا شادمهر جوان ۱۹ ساله ساکن شهرستان دشتی به آقایی ۳۵ ساله از برازجان، کلیه به آقایی ۴۶ ساله از فراشبند، کلیه به آقایی ۲۸ ساله از داراب و قلب به آقایی ۲۳ ساله با موفقیت پیوند شد.
گفتنی است عمل برداشت عضو توسط دکتر دستیاری از بیمارستان ابوعلی سینای شیراز جهت برداشت کلیه‌ها، کبد و پانکراس و دکتر بخشنده و دکتر رحمانیان از بیمارستان امام خمینی(ره) تهران جهت برداشت قلب صورت گرفت.
انتهای پیام/ م.ف۱۰۲۴

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.