پیشگیری و درمان بیماری پوکی استخوان بانوان با ورزش

19 آبان 1398
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت شیف گفت: انجام ورزش اصولی موجب پیشگیری و درمان بیماری پوکی استخوان در بانوان می‌شود.

نشمیل مجاوری با اشاره به پویش ملی هفته سلامت بانوان گفت: زنان محور سلامت خانواده، یار و همکار ارائه‌دهندگان خدمات در سیستم بهداشتی هستند و بخش مهمی از فعالیت‌های منزل بر عهده زنان بوده که همه ابعاد سلامت خانواده را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
وی افزود: پویش ملی هفته سلامت بانوان همه‌ساله در آبان ماه باهدف اطلاع‌رسانی و حساس سازی گروه‌های مختلف جامعه در خصوص اولویت‌های سلامت بانوان که نیمی از جمعیت کشور را شامل می‌شوند برگزار می‌گردد.
مجاوری ادامه داد: ورزش ازجمله مهم‌ترین فاکتورها برای حفظ سلامتی و تندرستی است و بانوان به علت داشتن متابولیسم خاص بدنی بیشتر از آقایان درخطر ابتلا به بیماری‌ها هستند، به همین سبب لازم است برای پیشگیری از بروز احتمالی ابتلا به بیماری‌های خطرناک برای پیشگیری و تقویت سلامت خود اقدام لازم را انجام دهند.
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت شیف اعلام داشت: ورزش با تنظیم وزن و کاهش میزان چاقی، مستقیماً بر وضعیت عملکرد قلب اثر دارد و از طرفی در افراد لاغر با فشارخون بالا می‌تواند بر کاهش فشارخون مؤثر باشد بدون این‌که بیمار دارویی برای کاهش فشارخون استفاده کند.
مجاوری با اشاره به تأثیر ورزش بر سلامتی افراد به‌ویژه بانوان افزود: ورزش در کاهش چربی‌های مضر نیز مؤثر است و به تنظیم قند خون کمک می‌کند، اما ورزش برای بانوان اهمیت ویژه‌ای دارد که آن درمان و پیشگیری از بیماری پوکی استخوان است.
وی خاطرنشان کرد: ورزش و پیاده‌روی همه ابعاد روانی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد و موجب آرامش و شادابی می‌شود و با کاهش استرس و اضطراب همراه است.
پیاده‌روی بانوان به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایران در جزیره شیف با استقبال بانوان برگزار شد.
انتهای پیام/ ا.س-3000

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.