رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر: ارتقای سواد سلامت شهروندان یکی از اهداف مهم خانه مشارکت‌های مردمی است

22 آبان 1398
رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر گفت: ارتقای سواد سلامت شهروندان یکی از اهداف مهم خانه مشارکت‌های مردمی است.

دکتر حیدر عزیز نژاد در دومین انتخابات رییس خانه مشارکت‌های مردمی شهرستان دشتستان اظهار داشت: با روند کنونی جمعیت، در ۲۵ سال آینده ۳۰ درصد جمعیت کشور سالمند می‌شود، با این وجود اعتبارات سلامت ما باید چندین برابر شده تا بتواند نیازهای درمان سالمندان جامعه را جواب دهد.
وی تصریح کرد: در سال ۹۲ قبل از شروع طرح تحول به ازای هر هزار نفر در استان بوشهر ۰٫۸ تخت بیمارستان وجود داشت در صورتی که میانگین کشور ۱٫۴ بود ولی در حال حاضر مجموع تخت در استان بوشهر به ۱٫۴ و میانگین کشوری به ۱٫۶ رسیده که با تکمیل ساخت دو بیمارستان ۱۷ شهریور و اتمی بوشهر به میزان ۲٫۲ می‌رسد.
مدیر مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت SDH دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: خانه مشارکت مردمی زیرمجموعه نظام‌نامه سلامت است و در سال ۹۶ برای اولین بار در استان بوشهر آغاز به کارکرده و در این مدت، تمامی ۱۰ شهرستان استان بوشهر خانه مشارکت‌های مردمی را تشکیل داده و اولین استانی می‌باشیم که صددرصد شهرستان‌های آن خانه مشارکت‌های مردمی را در کشور تشکیل داده و فعالیت بسیار خوبی در زمینه بررسی مشکلات خود را داشته‌اند.
دکتر عیسی صفوی تصریح کرد: مهم‌ترین وظیفه خانه مشارکت مردمی مرتفع کردن مشکلات مردم در حوزه سلامت است و دو تشکل اندیشگاه سلامت و پیامگزاران سلامت به عنوان دو بازوی قوی در کنار خانه مشارکت مردمی حضور داشته‌اند.
وی با اشاره به اینکه فردی که امروز شما آن را انتخاب می‌کنید ۲۰ روز آینده در انتخابات استانی خانه مشارکت‌های مردمی شرکت می‌کند، اظهار کرد: اگر این فرد در انتخابات استانی حائز اکثریت آرا شود، بین ۱۰ شهرستان عضو کارگروه سلامت، امنیت غذایی و خانواده استان می‌شوند.
دکتر صفوی بیان کرد: این رأی‌گیری دارای سه دوره شهرستان، استان و کشور است که شخص منتخب باید پتانسیل کسب رأی در استان و کشور را داشته باشد.
وی بابیان اینکه خانه مشارکت‌های مردمی دارای سه وظیفه است، ادامه داد: ارائه خدمات سلامت به صنف‌ها، انعکاس ایده و آسیب‌ها به کارگروه استانی و همچنین حضور در جلسه‌های استانی از جمله وظایف خانه مشارکت‌های مردمی است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز گفت: با ایجاد خانه مشارکت‌های سلامت مردمی می‌توانیم در ارتقا سلامت مردم مؤثر باشیم.
ماریا خویش دوست اظهار داشت: خانه مشارکت‌های سلامت مردمی متشکل از سمن‌ها و صنف‌ها هستند که استان بوشهر تنها استان در کشور است که خانه مشارکت‌های مردمی در تمامی شهرستان‌های آن تشکیل‌شده است.
حسین کمالی رییس خانه مشارکت‌های مردمی شهرستان دشتستان نیز بیان کرد: هدف خانه مشارکت‌های مردمی، برقراری ارتباط بین سیاست‌گذاران سلامت و مردم و در راستای ارتقای سلامت جامعه است.
دومین انتخابات رییس خانه مشارکت‌های مردمی به همت اندیشگاه سلامت شهرستان دشتستان و با حضور اعضای خانه مشارکت، اتاق اصناف، اتحادیه، سمن‌ها و آحاد مردم در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برگزار شد.
گفتنی است حسین کمالی با اکثریت آرا به مدت ۲ سال به عنوان رییس خانه مشارکت‌های مردمی شهرستان دشتستان انتخاب شد.

انتهای خبر / س.غ /۳۰۳۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.