فعالیت بدنی مناسب باعث کاهش مشکلات مرتبط با کمردرد و فشارخون بالا می‌شود

27 آبان 1398
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: فعالیت بدنی مناسب باعث کاهش مشکلات مرتبط با کمردرد و فشارخون بالا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی در حاشیه برپایی این آیین اظهار داشت: در هفته سلامت بانوان کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با همکاری استانداری و سایر ارگان‌های دولتی با برپایی ایستگاه سلامت در پارک شغاب به سنجش سلامت فردی و خطر سنجی در افراد ۳۰ تا ۷۰ ساله پرداختند.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر برپایی ایستگاه سلامتی و ورزش همگانی در پارک شغاب را نمونه‌ای از برنامه‌های صورت گرفته در هفته سلامت بانوان دانست و اضافه کرد: آموزش، توزیع تراکت و دادن فرم ارجاع آزمایشگاه جهت انجام آزمایش‌های قند خون و چربی خون به صورت رایگان از دیگر برنامه‌های این مراسم است.
کارشناس مسئول بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر نیز گفت: فعالیت بدنی منظم، تغذیه مناسب و کنترل استرس، تأثیر زیادی در سلامتی فردی و اجتماعی افراد جامعه ایجاد می‌کند.
فرزانه گشمردی با اشاره به اینکه شیوع چاقی و اضافه‌وزن در جامعه امروزی به‌طور پیش‌رونده‌ای رو به افزایش است بیان کرد: چاقی به خودی خود یک بیماری نیست، بلکه یک وضعیت کم‌تحرکی است که با مجموعه‌ای از عوارض همراه است.
وی تصریح کرد: افراد چاق در معرض خطر بالاتری از لحاظ ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان سینه، فشارخون بالا و آسم هستند، اگرچه وقتی چاقی با عدم آمادگی قلبی و عروقی و اشکالات متابولیکی نظیر فشارخون و چربی خون بالا توأم می‌شود احتمال خطر مرگ زودرس و کوتاه شدن زندگی بالا می‌رود.
کارشناس مسئول بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در خصوص تأثیر ورزش در سلامت افراد عنوان داشت: فعالیت بدنی منظم و آمادگی جسمانی خوب می‌تواند، باعث ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها کمک می‌کند.
گشمردی اضافه کرد: داشتن آمادگی جسمانی مرتبط با سلامت به شما کمک می‌کند که خودتان احساس خوبی داشته باشید و از زندگی بیشتر لذت ببرید، همچنین فردی که بدنی متناسب و ورزیده دارد به مشکلات کمردرد، فشارخون بالا کمتر دچار می‌شود.
انتهای پیام/ ا.س-۳۰۰۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.