معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: بیماری‌های قلبی عروقی علت بیش از ۴۰درصد مرگ‌های استان است

24 آذر 1398
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به اینکه امروزه کمتر شاهد مرگ در اثر بیماری‌هایی چون مالاریا و بیماری‌های تنفسی هستیم اما ۴۲ درصد مرگ‌های استان بوشهر را بیماری‌های قلبی عروقی تشکیل می‌دهد.

دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان در آیین تجلیل از بهورزان شهرستان گناوه افزود: آموزش‌های اولیه‌ای که بهورزان به مردم می‌دهند نقش بسیار مهم و کلیدی در افزایش آگاهی آن‌ها نسبت به بیماری‌ها و تغییر سبک زندگی مردم دارد.
وی با اشاره به اینکه ما به‌عنوان طلایه داران سلامت باید سبک زندگی سلامت محور را به مردم آموزش دهیم تصریح کرد: بهورزان به‌عنوان کسانی که در سطوح اولیه خدمت‌رسانی به مردم هستند با ارائه آموزش‌های مناسب و با بیانی ساده و شیوا می‌توانند تا حد خیلی زیادی در آگاهی جمعیت تحت پوشش خود نقش داشته باشند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به افزایش رفتارهای پرخطر در جامعه بیان داشت: لازم است بهورزان آگاهی جمعیت تحت پوشش خود را در خصوص بیماری‌هایی مانند ایدز و راه‌های پیشگیری از آن بالا ببرند.
دکتر خواجه‌ئیان ضمن تقدیر از زحمات بهورزان شهرستان گناوه اظهار داشت: بهورزان باوجود محرومیت‌هایی که در سطح روستاها وجود دارد با تمام توان در جبهه سلامت برای آموزش و آگاهی مردم می‌کوشند.
آیین گرامیداشت بهورزان شهرستان گناوه در روستای گمارون با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رییس شبکه، معاون بهداشتی شبکه، مدیر و مربیان آموزشگاه بهورزی گناوه و بهورزان شهرستان برگزار شد.
 در این مراسم از رضا عبدالهی بهورز نمونه کشوری شاغل در خانه‌های بهداشت جزیره شمالی و جنوبی، شبنم برامکه مربی نمونه شهرستانی، فرشته خوش‌بیان کاردان نمونه استانی شاغل در مرکز محمدی شهرستان گناوه تقدیر شد.

انتهای پیام/ ک.آ- ۳۰۸۰
اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید
https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.