معاون عملیات سازمان اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: روزی که بالگرد اورژانس ۱۱۵ آرام و قرار نداشت/ سه مأموریت اورژانسی در یک روز

29 دی 1398
معاون عملیات سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر گفت: سه مأموریت اورژانسی در یک روز توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ برای نجات جان هم استانی‌های عزیز انجام شد.

علیرضا پور شمس در این خصوص اظهار داشت: بالگرد اورژانس ساعت هفت صبح در هوای سرد و مه گرفته در اولین مأموریت خود، مادر باردار پرخطر را از درمانگاه کلمه به بوشهر انتقال داد.
وی تصریح کرد: ساعت دوازده ظهر هنگام موسم اذان، خانم جوان با مشکل مسمومیت حاد از تنگ ارم به بوشهر منتقل کردند و در ساعت ۱۳ و چهل‌وپنج دقیقه بیمار سکته قلبی را از خارگ به بوشهر منتقل کردند.
پور شمس بیان کرد: در این مأموریت‌ها تیم پرواز کاپیتان رحیمی و کاپیتان بهادری، تیم پزشکی خدا رحم نوید کیا و مهران عباسی بودند.
وی ضمن قدردانی از کادر درمان و حراست بیمارستان سلمان فارسی و شهدای خلیج‌فارس به خاطر همکاری و تلاش بی‌وقفه در نجات جان بیماران اورژانسی، به خصوص بیماران سکته قلبی و مغزی ادامه داد: در موارد سکته حاد قلبی و مغزی که کد ۲۴۷ و ۷۲۴ فعال می‌شود بدون درنگ امداد هوایی فعال‌شده و زیر ۲ ساعت بیمار به مرکز درمانی پیشرفته انتقال می‌دهیم.
پور شمس بابیان اینکه از سال ۹۵ تاکنون کد ۲۴۷ در استان راه‌اندازی شده، تأکید کرد: خوشبختانه در راستای این دو طرح، اقدامات خوبی در اورژانس صورت گرفت و در حال حاضر به دنبال گسترش این طرح‌ها در اورژانس هستیم.
معاون عملیات سازمان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر ضمن اشاره به وجود هماهنگی مناسب میان اورژانس، دیسپچ، بیمار و بیمارستان در راستای این دو طرح، گفت: معمولاً بیمارانی که توسط اورژانس وارد مراکز درمانی می‌شوند با سرعت بالاتری از خدمات در بیمارستان بهره‌مند می‌شوند.
انتهای پیام/ زن- ۵۰۰۰

 

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.