تکمیلی خبر آمار کرونای استان بوشهر در روز ۱۸ فروردین؛ بهبودی ۱۰۹ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر/ تائید ابتلای ۷ مورد جدید

19 فروردين 1399
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: با اعلام آزمایشگاه ویروس کرونا در بوشهر تا ساعت ۲۳:۳۰ روز دوشنبه هجدهم فروردین‌ماه نمونه آزمایش ۷ نفر به ویروس کرونا مثبت تشخیص داده شد.

دکتر سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در بوشهر گفت: با اضافه شدن این افراد به لیست مبتلایان مجموع افرادی که در استان بوشهر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند به عدد ۱۳۲ رسید که از این تعداد ۵۷ نفر زن و ۷۵ نفر دیگر مرد هستند.
 دکتر کشمیری با ابراز قدردانی از همه عواملی که زمینه‌ساز فعالیت شبانه‌روزی آزمایشگاه تشخیص کووید ۱۹ در استان بوشهر شده‌اند عنوان داشت: از مجموع بیماران مبتلا شده به کرونا تاکنون ۱۰۹ نفر باحال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده وتحت مراقبت خانگی به سر می‌برند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جزئیات افراد جدید مبتلا شده به کرونا را چنین عنوان کرد: از بیماران جدید یکی بانوی ۲۸ ساله و دیگری آقایی ۲۹ ساله و ساکن برازجان باحال عمومی خوب ترخیص شدند و دیگر بیمار نیز آقایی ۳۴ ساله و ساکن برازجان است و درحال حاضر در بیمارستان تحت مراقبت قرار دارد.
دکتر کشمیری ادامه داد: دو بیمار دیگر نیز که باحال عمومی خوب ترخیص شدند مادربزرگ ۶۹ ساله و نوه ۱۱ ساله وی که ساکن گناوه هستند و نمونه یکی از اعضای خانواده آنان قبلاً مثبت اعلام‌شده بود.
وی ادامه داد: دیگر بیماران نیز آقایی ۶۸ ساله و ساکن کنگان و آقایی ۲۶ ساله و ساکن بوشهر هستند که در حال حاضر در بیمارستان بستری و تحت مراقبت قرار دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر ادامه عمل به دستورات مرتبط بافاصله گذاری اجتماعی افزود: در حال حاضر ۶۰ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بوشهر تحت مراقبت قرار دارند.
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۹۹ نمونه برای انجام آزمایش به آزمایشگاه ارسال‌شده است که همه نمونه‌ها به مرحله آزمایش و پاسخ‌دهی رسیده است.
وی خطاب به عموم مردم گفت: شکست یا پیروزی سربازان خط مقدم مبارزه با کرونا در دستان مردم است، از عموم مردم انتظار داریم برای حفظ سلامت خود و پیروزی مدافعان سلامت بر کرونا در خانه بمانند، از تجمع به‌شدت پرهیز کنند و برای سلامت خود و جامعه با هیچ‌کس تعارف نداشته باشند.انتهای پیام/ م.پ-۱۰۲۵

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.