طی سال جاری: مبلغ ۵ میلیارد ریال برای نوسازی و تجهیز مرکز خدمات جامع سلامت بردخون هزینه شد

10 آبان 1399
بخشدار بردخون گفت: در سال جاری مبلغ ۵ میلیارد ریال برای نوسازی و تجهیز مرکز خدمات جامع سلامت بردخون هزینه شد.

علی اخلاقی در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی با تقدیر از فعالیت‌های انجام‌شده در حوزه بهداشت و درمان ‌بخش بردخون گفت: در بحث بازسازی و نوسازی ابنیه‌های بهداشت و درمان‌بخش بردخون از مجموع ۸ واحد بهداشتی درمانی ۶ واحد بازسازی و فقط خانه بهداشت بردخون کهنه و مرکز خدمات جامع سلامت بازسازی نشده است که اقدامات لازم برای بازسازی این دو واحد در حال انجام است و ان‌شاءالله در آینده نزدیک شاهد نوسازی این دو واحد خواهیم بود.
وی با اشاره به حادثه آتش‌سوزی آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت بردخون افزود: بلافاصله پس‌ازاین حادثه با پیگیری‌های مجدانه رییس شبکه بهداشت و درمان و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تعمیر و تجهیز آزمایشگاه در کوتاه‌ترین زمان ممکن اتفاق افتاد و طی این مدت خوشبختانه با برنامه‌ریزی انجام‌شده خدمات آزمایشگاهی در این مرکز متوقف نشد و مردم از این خدمات بهره‌مند بودند.
بخشدار بردخون گفت: در سال جاری مبلغ ۵ میلیارد ریال برای نوسازی و تجهیز مرکز خدمات جامع سلامت بردخون هزینه شد.
اخلاقی ادامه داد: خرید تجهیزات آزمایشگاهی و اداری، رنگ‌آمیزی، محوطه‌سازی و تعمیرات ساختمانی از جمله این موارد بوده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر نیز در این نشست با بیان اینکه ۱۸ درصد جمعیت شهرستان دیّر در بخش بردخون ساکن‌اند، گفت: ۵۰ درصد خانه‌های بهداشت و به‌طورکلی ۳۵ درصد واحدهای بهداشتی و درمانی در این بخش مستقر است.
احمد آخوندی افزود: طبق استانداردها به ازای هر ۵ هزار نفر یک پزشک تعلق می‌گیرد، اما در بخش بردخون به ازای هر ۳ هزار و ۸۰۰ نفر یک پزشک فعال است و این شاخص در بحث بهورز و مراقب سلامت به ازای هر ۹۵۷ نفر است که نسبت به میانگین کشوری که هر دو هزار و ۵۰۰ نفر است به مراتب پایین‌تر و وضعیت بسیار بهتری داریم.
وی افزود: تمام تلاش مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در کنار افزایش کمیت برنامه‌ها و فعالیت، ارتقاء کیفیت خدمات و رضایت‌مندی مردم است و خوشبختانه با توجه به شاخص‌های گزارش‌شده در این زمینه توفیقات خوبی حاصل‌شده است.
رییس شورای اسلامی شهر بردخون نیز گفت: شورا اسلامی شهر در کنار و همراه مجموعه شبکه بهداشت و درمان است و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم.
احمد عابد زاده با تقدیر از تلاش مدافعان سلامت و فعالیت‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: بعضی از انتقادها و گلایه‌ها به دلیل بی‌اطلاعی جامعه و مردم از خدمات و حوزه مأموریت شبکه بهداشت و درمان است که لازم است نقدها منصفانه و کارشناسی بوده تا شاهد ارتقاء این حوزه باشیم.
رییس شورای اسلامی شهر بردخون با تأکید بر نوسازی مرکز خدمات جامع سلامت بردخون تصریح کرد: باخبرهای خوبی که امروز از قول رییس شبکه بهداشت و درمان و به نقل از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شنیده شد امیدواریم این خواسته مردمی هرچه زودتر محقق شود تا مردم بتوانند در یک فضای مناسب خدمات بهداشتی درمانی خود را دریافت کنند.

انتهای پیام/ ۳۰۵۰- ح.ن

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.