فرماندار دشتستان: عادی‌سازی و ساده‌انگاری کرونا باعث شیوع بیشتر بیماری کرونا می‌شود

20 آبان 1399
فرماندار دشتستان گفت: عادی‌سازی و ساده‌انگاری بیماری کرونا باعث شیوع بیشتر این بیماری در جامعه می‌شود.

مهندس فتح اله نوروزی در جلسه اضطراری ستاد مبارزه با کرونا شهرستان دشتستان افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان تاکنون سه هزار و ۳۲۷ بیمار مثبت شناسایی و از این شمار ۲۲۳ تن فوت شده‌اند.
نوروزی بیان کرد: شبکه بهداشت و درمان با کمک و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی اطلاع‌رسانی به صورت مستمر و مداوم انجام دهد تا شاهد افزایش پیک شمار بستری‌ها در تنها بیمارستان این شهرستان نباشیم.
وی افزود: در اداره‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی باید پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و بهداشت فردی برای پرسنل و مراجعین به صورت کامل رعایت شود و با کارکنانی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند تا بهبودی کامل همکاری شود.
فرماندار دشتستان یکی از معضلات شهر برازجان در وضعیت بحران کرونا را عرضه و مصرف قلیان در پارک‌های شهری عنوان کرد و خواستار جمع‌آوری آنی آنها شد و تأکید کرد: با توجه به مصوبات ستاد کرونا استان بوشهر و وضعیت قرمز شهرستان دشتستان، از تاریخ ۲۰ آبان تا ۲۰ آذرماه گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ فقط تا ساعت ۱۸ عصر اجازه فعالیت دارند.
وی گفت: همچنین باید پایگاه اطلاع‌رسانی پیام‌آوران سلامت با همکاری گروه‌های بسیجی و فعالان اجتماعی در سطح شهر راه‌اندازی شود.
نوروزی اظهار کرد: در شهرها، شهرداران روشنایی پارک‌ها و شهربازی را خاموش کنند و تالارهای پذیرایی تا ۲۳ آذرماه تعطیل شوند و بعدازاین تاریخ نیز با یک‌سوم فضای فیزیکی خود می‌توانند به مردم خدمات ارائه دهند.
فرماندار دشتستان بیان کرد: گشت‌های مشترک نظارت مستقیم بر نحوه کار رستوران‌ها داشته باشند و عرضه مواد غذایی به صورت بیرون بر باشد و اماکن ورزشی و باشگاه‌های بدنسازی که تهویه مناسبی ندارند باید تعطیل شوند.
وی گفت: در پمپ‌های بنزین، اداره پست، دفاتر پیشخوان، بانک‌ها و داروخانه‌ها نظارت‌ها بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای کارکنان و مراجعان بیشتر شود.
نوروزی اضافه کرد: مراسم تشیع باید به صورت محدود برگزار شود و عصر پنجشنبه هیچ‌گونه مراسم تشیع در آرامستان‌ها برگزار نشود.
نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه از مدافعان سلامت که با تمام توان و همت با ویروس منحوس کرونا مبارزه و مردم و اصناف که با همدلی و همکاری صمیمانه به مدافعان سلامت کمک می‌کنند، تشکر و تقدیر کرد و افزود: برای کنترل و پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری باید همه مراجع فرهنگی، رسانه‌ها، روحانیون، فعالان اجتماعی و فضاهای مجازی باید باهم همراه و همگام شوند و اعضای شوراهای اسلامی در شهر و روستا و خیران سلامت در اجرایی شدن این طرح تمام تلاش خود را به کار گیرند.
ابراهیم رضایی گفت: در این برهه از زمان، مهم‌ترین دغدغه مدیران دولتی باید اجرای به‌موقع و صحیح طرح مبارزه با کرونا باشد تا با برنامه‌ریزی‌ها و همکاری با بخش بهداشت و درمان بتوانند این بیماری را کنترل و آمار فوتی‌ها را کاهش دهند.

انتهای پیام/ س.غ- 3030
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.