رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خبر داد: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در عسلویه با ۲۶ تیم آغاز به کار کرد

22 آذر 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: ۲۶ تیم فنی و عملیاتی با همکاری مدافعین سلامت جهت اجرای طرح محله و خانواده محوری شهید حاج قاسم سلیمانی در عسلویه سازمان‌دهی و آغاز به کارکردند.

جاسم زارعی اظهار داشت: این طرح باهدف مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور با استفاده از ظرفیت برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت در قالب تفاهم‌نامه فی‌مابین وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفین در سطح کشوری و در شهرستان با همکاری هلال‌احمر، داوطلبین، NGO ها و خیرین، هم‌زمان با سراسر استان از روز دوشنبه هفته گذشته در سطح شهرستان آغاز شد.
وی اضافه کرد: به دنبال طرح جامع کنترل هوشمند محدودیت‌ها که از ابتدای آذرماه در سراسر کشور اجرایی شد، این طرح پس از ۲ هفته هماهنگی و سازمان‌دهی تیم‌ها بر اساس ارائه مراقبت‌ها و خدمات ضروری بهداشتی، شناسایی زودهنگام بیماری کرونا در افراد در معرض تماس نزدیک (در خانواده یا محل کار) با مبتلایان، قرنطینه خانگی و غیر خانگی و مراقبت از گروه‌های در معرض خطر، توسعه درمان سرپایی و ارتقای کیفیت مراقبت‌های بستری سیاست‌گذاری و با تمام قدرت و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در حال اجرا است.
زارعی ادامه داد: در این طرح تیم‌های مراقبت و رهگیری و تیم‌های نظارت، پایش و آموزشی شبکه بهداشت و درمان با همراهی داوطلبین بسیج و هلال‌احمر با مراجعه حضوری درب منازل به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی شامل انجام آزمایش سریع حلقی دهانی، آموزش‌ها و نظارت لازم ارائه و سپس تیم‌های حمایتی تحت مسئولیت بسیج شهرستان با استفاده از ظرفیت خیرین بسته‌های معیشتی موردنیاز بین افراد واجدالشرایط توزیع می‌نمایند.
این مقام مسئول اضافه کرد: به منظور اجرای مطلوب و شایسته این طرح مهم و اساسی به مشارکت، همدلی و همکاری اهالی فهیم شهرستان اعم از ائمه جمعه، سازمان‌های مردم نهاد، خیرین، سفیران سلامت تک‌تک خانواده‌ها، رابطین سلامت محله‌ها، مدیران، روسا و کارکنان کلیه ادارات، نهادها و شرکت‌ها در راستای کنترل هوشمند ورود و خروج مراجعین، رعایت قرنطینه خانگی و غیر خانگی و نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و تمام صنوف و صاحبان مشاغل شدیداً نیازمندیم.
زارعی تصریح کرد: با توجه به اینکه هدف از اجرای طرح شهید سلیمانی پیشگیری و قطع زنجیره انتقال ویروس کروناست، تلاش خواهیم کرد با مشارکت خانوارها و کسب‌وکارها و با به‌کارگیری تمامی امکانات، ظرفیت‌ها و تجهیزات موجود به شاخص‌ها و اهداف تعیین‌شده یک‌ماهه و ۳ ماهه کاهش آمار مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها دست یابیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در ادامه بیان کرد: ان‌شاءالله، این کار سخت اما دست‌یافتنی، با ایثار و فداکاری همیشگی کارکنان حوزه سلامت، داوطلبین خستگی‌ناپذیر و وفاق و همکاری مردم و مسئولین تا پایان پاندمی و رسیدن به واکسن مناسب ادامه خواهیم داد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، ۲۶ تیم فنی و عملیاتی با همکاری مدافعین سلامت، نیروهای داوطلب مردمی، بسیج و هلال‌احمر جهت اجرای طرح محله و خانواده محوری شهید حاج قاسم سلیمانی در زمینه کنترل و مدیریت کووید ۱۹ در عسلویه از هفته گذشته سازمان‌دهی و آغاز به کارکردند.
انتهای پیام/ م.ک- ۳۰۹۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.