معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: ۴۳۰ تست سریع کرونا در استان بوشهر انجام‌شده است/ نتیجه ۵۴ تست مثبت شد/ گزارش تصویری

10 دی 1399
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۴۳۰ تست سریع کرونا در استان بوشهر انجام‌شده است.

دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان در نشست ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر اظهار داشت: بعد از یک شیب تند بیماری، استان بوشهر با یک روند نزولی روبرو بود و تا هفته اول دی‌ماه نیز وضعیت استان خوب بوده اما به تازگی دچار یک افزایش جزئی هستیم.
وی بابیان اینکه هرگونه سهل‌انگاری تکرار شرایط سخت کرونایی را به دنبال دارد گفت: در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان بوشهر تاکنون ۴۳۰ تست سریع کرونا انجام و نتیجه ۵۴ تست مثبت شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: راهنمایی‌های لازم برای قرنطینه به این بیماران مبتلا به کرونا انجام و افراد نیازمند به بستری در بیمارستان‌ها، تحت مراقبت قرار گرفتند.
وی بابیان اینکه انتظار می‌رود با تداوم طرح و آشنایی بیشتر مردم با اهداف و نحوه اجرای آن روزبه‌روز بر دامنه بیماریابی افزوده شود اظهار داشت: شناسایی زودهنگام بیماران و جداسازی آنها از افراد در تماس تنها راهکار اصلی کنترل بیماری کروناست.
دکتر خواجه ئیان اضافه کرد: در شرایط کنونی با به‌کارگیری راهبرد اجرای محدودیت‌ها و همکاری خوب مردم میزان بروز و مرگ ناشی از کووید ۱۹ در استان بوشهر کاهش‌یافته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: طرح شهید سلیمانی باهدف کاهش شیوع ویروس کرونا با همکاری دانشگاه‌ها علوم پزشکی کشور و سازمان بسیج از آذرماه سال جاری در کشور آغازشده و تا پایان اسفندماه نیز ادامه دارد.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.