رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان: ۴۷۶ بیمار مبتلا به کرونا در فروردین سال جاری شناسایی‌شده است

7 ارديبهشت 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: در فروردین سال جاری بالاترین پیک کرونا را از ابتدای شیوع بیماری در شهرستان با ۴۷۶ مورد مثبت تجربه کردیم که این موارد از بین ۱۸۰۰ تست کرونا گرفته‌شده از سطح شهرستان بوده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان؛ مهندس عادل مقدس در ستاد مقابله با کرونا بیان داشت: ما بر این باور هستیم که ۲ برابر این تعداد از بیماران به دلایل مختلف برای انجام تست مراجعه نکرده‌اند که این موضوع نشان از وضعیت خطرناک شیوع و ابتلا به این بیماری در سال جاری دارد.
وی افزود: در بیماران شناسایی‌شده ۵۶ درصد مردان و ۴۴ درصد زنان مبتلا شدند که دراین‌بین سالمندان بیشترین همه‌گیری را داشتند.
رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: پیک بیماری در شهرستان کاهش نیافته و روزانه حداقل ۱۰ مورد بستری بیماران کرونایی را در بیمارستان امام حسین (ع) اهرم شاهد هستیم.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان اشاره‌ای به واکسیناسیون مردم نسبت به بیماری کرونا نیز داشت و تصریح کرد: در فاز اول ۴۹۰ دوز واکسن به گروه‌های بهداشت و درمان، پاکبانان مواجه با زباله‌های عفونی و بالای ۵۰ سال سن، جانبازان بالای ۵۰ درصد، بیماران پیوند اعضا و دیالیزی و کارکنان هلال‌احمر تلقیح شد.
مهندس مقدس خاطرنشان کرد: در چند روز آینده وارد فاز دوم واکسیناسیون با تلقیح واکسن به گروه‌های افراد بالای ۸۰ سال و بیماران زمینه‌ای می‌شویم و این روند طبق سند ملی واکسیناسیون برای سایر گروه‌ها ادامه خواهد داشت.


انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.