فرماندار دیر: خانواده‌ها نقش مؤثرتری در شتاب بخشی به اجرای واکسیناسیون کرونا سالمندان ایفا کنند

25 ارديبهشت 1400
فرماندار شهرستان دیر گفت: خانواده‌ها نقش مؤثرتری در شتاب‌بخشی اجرای واکسیناسیون و افزایش پوشش واکسن تزریق شده به سالمندان ایفا کنند.

کریم علی‌حسنی در بازدید از مرکز واکسیناسیون کرونا بندر دیر اظهار داشت: برای برون رفت از چالش کرونا، تمام افراد جامعه می‌بایست به عنوان یک کادر سلامت عمل کنند و به نحو جدی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای محدودیت‌های اعمال شده پایبند باشند.
فرماندار دیر افزود: انجام واکسیناسیون از اولویت‌های اصلی دستور کار ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ بوده که در کشور در حال اجراست.
وی افزود: مجموعه شبکه بهداشت و درمان از تمام ظرفیت‌ها و مشارکت دیگر دستگاه‌های اجرایی برای پوشش واکسیناسیون در سطح شهرستان، استفاده کنند.
فرماندار شهرستان دیر گفت: ترس از عوارض احتمالی واکسن کرونا نباید به دلیلی برای عدم تزریق واکسن تبدیل شود چرا که عوارض احتمالی شایع تزریق واکسن کرونا مانند سایر واکسن‌ها و علائمی مانند تب، بدن درد و قرمزی در محل تزریق است و عوارض جدی این واکسن به‌طور نادر اتفاق می‌افتد که این عوارض احتمالی در برابر خطرات شایع‌تر ابتلا به کرونا مانند مرگ اثرات بسیار ناچیزی است.
علی‌حسنی تأکید کرد: مردم خصوصاً خانواده‌های سالمندان باید بدانند تنها راه پایان این بیماری انجام واکسیناسیون همگانی است و لازم است خانواده‌ها، سالمندان را برای انجام واکسیناسیون ترغیب و تشویق نمایند.
فرماندار شهرستان دیر افزود: درصد دریافت واکسن کرونا در سالمندان مطلوب نیست و انتظار می‌رود استقبال بیشتری صورت گیرد.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.