رئیس دانشگاه پزشکی بوشهر: مهم‌ترین شرط واکسن تاثیرگذاری خوب آن است

28 ارديبهشت 1400
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نوع مارک واکسن مهم نیست بلکه اولین شرط موثر بودن و تاثیرگذاری خوب آن در پیشگیری، بیمارشدن و مرگ و میر است.

 دکتر سعید کشمیری در نشست ستاد استانی کرونا افزود: بهترین واکسن نخستین نوع در دسترس آن است و دلیل این ادعا کاهش مبتلایان به کرونا و میزان مرگ کارکنان بخش بهداشت و درمان کشور و استان بوشهر پس از تزریق واکسن بوده‌است.
وی بیان کرد: مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی آمادگی دارند تا روزی ۵۰۰ هزار دوز واکسن تزریق کند به شرطی که به اندازه کافی در دسترس باشد.
دکتر کشمیری اظهار کرد: محموله‌های جدیدی از واکسن وارد کشور شده‌است که بزودی سهمیه بوشهر وارد این استان می‌شود و بین شهرستان‌ها تقسیم خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: واکسیناسیون افراد ۷۵ سال در این استان شروع شده که منتظر رسیدن محموله جدید واکسن هستیم تا تمامی شهرستان‌ها را پوشش دهیم.
دکتر کشمیری بیان کرد: اگر واکسن موجود باشد در عرض یک تا دو هفته واکسیناسیون تمام افراد ۷۵ ساله به بالا در این استان انجام خواهد شد.
وی در ارتباط با برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان به صورت حضوری بیان کرد: بر اساس تمهیدات انجام شده و جلسات متعدد با آموزش و پرورش مهم‌ترین کار نظارت بر حوزه‌های امتحانی است که توسط همکاران در مرکز بهداشت انجام خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در مورد شرایط محل برگزاری آزمون افزود: سالن‌های امتحانی باید تهویه کافی و مناسب، درب و پنجره باز، سالن ضدعفونی شده و مواد ضدعفونی به اندازه کافی موجود باشد، جداسازی افراد مشکوک با تب سنجی انجام شود و امتحانات با هم تداخل نداشته باشند.
انتهای پیام/ م.ف۱۰۲۴

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.