دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در دیّر راه‌اندازی شد

12 امرداد 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: به منظور سرعت بخشیدن به فرایند واکسیناسیون کرونا و جلوگیری از ازدحام مردم، دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در دیّر راه‌اندازی شد.

احمد آخوندی در حاشیه راه‌اندازی مرکز تجمیعی شماره دو واکسیناسیون کرونا در دیّر اظهار کرد: با فراخوان گروه‌های هدف جدید واکسیناسیون کرونا، جمعیت مراجعه‌کنندگان نیز افزایش یافته لذا لازم بود برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و همچنین رضایتمندی مردم، مرکز دیگری در شهر دیّر به این کار اختصاص و راه‌اندازی شود.
وی افزود: مرکز تجمیعی شماره ۲ واکسیناسیون کرونا در شهر دیّر با همکاری فرمانداری و اداره آموزش و پرورش این شهرستان در سالن ورزشی مدرسه حدیث واقع در فاز یک فرودگاه راه‌اندازی شد.
آخوندی اضافه کرد: این سالن شرایط لازم طبق چک‌لیست وزارتی از قبیل سقف بلند، تهویه مناسب، درب ورود و خروج مجزا، سیستم مخابراتی و بر خط و فضای کافی برای فاصله‌گذاری دارا است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: از زمان آغاز واکسیناسیون کرونا تاکنون، ۲۳ درصد جامعه هدف شهرستان دیّر علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه شدند.
وی افزود: تاکنون ۸۰ درصد سالمندان بالای ۶۰ سال، ۶۸ درصد افراد ۵۰ تا ۶۰ سال و ۳۵ درصد گروه سنی ۴۵ تا ۵۰ سال مقابل بیماری کووید ۱۹ واکسینه شدند.
آخوندی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان دیّر در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارد و با وجود اینکه شدت سرایت بیماری زیاد شده اما متأسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم کاهش یافته است.
وی افزود: از شهروندان تقاضا داریم استفاده از ماسک را فراموش نکنند و حتی‌الامکان بدون مراجعه حضوری به ادارات، بانک‌ها و سایر اماکن عمومی، امور مربوطه را به صورت تلفنی و خدمات الکترونیکی پیش ببرند.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.