سیستم پشتیبان اکسیژن‌رسانی در بیمارستان کنگان راه‌اندازی شد

13 امرداد 1400
سرپرست بیمارستان امام خمینی کنگان گفت: دستگاه اکسیژن ساز سیار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بیمارستان امام خمینی کنگان نصب و راه‌اندازی شد.

دکتر صادق مختارپور افزود: نیمه دوم خردادماه ۱۴۰۰ بنا به نیاز اضطراری بخش‌های بیمارستان کنگان به اکسیژن، درخواست این دستگاه را با قید فوریت به دانشگاه علوم پزشکی استان دادیم که با موافقت ریاست دانشگاه انتقال این دستگاه به بیمارستان مصوب شد.
 وی ادامه داد: این دستگاه با هماهنگی و پیگیری واحدهای کارپردازی، تجهیزات پزشکی، حراست و مدیریت این پروژه در اسرع وقت و با صرف هزینه بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان، کارهای انتقال، بسترسازی، اتصال و راه‌اندازی آن دستگاه انجام شد.
سرپرست بیمارستان کنگان عنوان کرد: خوشبختانه این دستگاه به عنوان پشتیبان دستگاه‌های اکسیژن ساز بیمارستان هم‌اکنون در سرویس قرار دارد و با ظرفیت ۶۰۰ لیتر در دقیقه کار تولید اکسیژن را برای بخش‌های درمان در این روزهای سخت و بحرانی کرونا که حجم مراجعین ما بسیار بالاست، انجام می‌دهد.
دکتر مختارپور گفت: این دستگاه اکسیژن ساز پرتابل متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان به شکل امانی در اختیار ما قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه این سومین دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان است، افزود: قیمت این دستگاه حدود ۳ میلیارد تومان است.
انتهای پیام/ م. ص ۴۰۲۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.