فرماندار دشتستان: عادی انگاری و بی‌توجهی به نکات بهداشتی عامل طغیان کرونا /خطر بروز پیک ششم کرونا وجود دارد

24 شهريور 1400
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: پیک پنجم بیماری کرونا را با سختی پشت سر گذاشتیم و اگر فریب فراز و نشیب‌های این ویروس مرموز را بخوریم رعایت نکات بهداشتی برای مردم عادی انگاری شود پیک ششم در انتظارمان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛ فتح‌الله نوروزی در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان دشتستان با تسلیت شهادت امام حسن مجتبی (ع) و گرامیداشت روز اورژانس اظهار داشت: جا دارد از تلاش‌های شبانه‌روزی کادر خدوم بهداشت و درمان و عزیزان زحمتکش اورژانس و فوریت‌های پزشکی که در این یک سال و اندی متحمل بار سنگین مقابله با کرونا شدند تشکر و قدردانی نمایم.
نوروزی بیان داشت: پیک پنجم بیماری کرونا با سختی پشت سر گذاشتیم و اگر فریب فراز و نشیب‌های این ویروس مرموز را بخوریم پیک ششم در انتظارمان خواهد بود و باید تدابیری اتخاذ شود که دور جدید بیماری شامل ما نشود یا با شیب کمتری باشد.
وی تصریح کرد: قطعاً زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی می‌تواند در کنترل بیماری‌ها نقش مؤثری داشته باشد و ما از ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر می‌خواهیم که نسبت به راه‌اندازی کلینیک تخصصی ویژه شهر برازجان اهتمام بیشتری داشته باشند.
فرماندار دشتستان از مثبت شدن آزمایش کرونای حدود ۱۹ هزار نفر در شهرستان خبر داد و افزود: متأسفانه از بدو شیوع کرونا تاکنون ۵۳۳ فوتی در شهرستان دشتستان داشته‌ایم که ۱۵۷ مورد مربوط به پیک پنجم کرونا است.
نوروزی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات و دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد و گفت: کرونا همچنان وجود دارد و باید تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی و شیوه‌نامه‌ها با جدیت در نهادها و بانک‌های شهرستان رعایت شود و با مدیران دستگاه‌های اجرایی که دستورالعمل‌های بهداشتی زمان کرونا را رعایت نکنند، برخورد قانونی خواهد شد.
رئیس ستاد مقابله با کرونا شهرستان دشتستان واکسیناسیون عمومی را تنها راه برون‌رفت از وضعیت موجود دانست و افزود: باید مراکز واکسیناسیون تقویت و تعداد آنها افزوده شود و در صورت نیاز نیروهای ۸۹ روزه پذیرش شوند.
نوروزی با تأکید بر راه‌اندازی کمیته واکسیناسیون جامع روستاییان افزود: کمیته‌ای با مسئولیت معاون توسعه و برنامه‌ریزی در سطح شهرستان و دبیری شبکه بهداشت و درمان در بخش‌ها با محوریت بخشداران و همیاری دهیاران و شوراها باید با سرپرستان مراکز جامع سلامت راه‌اندازی شود و با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود (نیروی انسانی و تجهیزات) خود در بخش‌ها در راستای واکسیناسیون جمعیت روستایی استفاده بهینه شود.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتستان با اشاره به بازگشایی مدارس ابراز داشت: در بازگشایی مدارس باید دستورالعمل‌های بهداشتی با جدیت رعایت شود، چون سلامت دانش آموزان و معلمان اولویت اصلی است.
نوروزی تصریح کرد: واکسیناسیون معلمان و کادر آموزشی مدارس باید انجام‌شده باشد و نظارت کافی در این راستا اعمال شود و همچنین باید کمیته سلامت در مدارس فعال‌شده و در این راستا کمک نمایند.
فرماندار دشتستان اطلاع‌رسانی به مردم را ضروری دانست و افزود: باید از همه ظرفیت‌ها در آگاهی بخشی به مردم در راستای پیشگیری از کرونا استفاده شود، به خصوص در فضای مجازی که بستر مناسبی برای این موضوع است.
نوروزی با تشکر از اصناف شهرستان به خاطر همکاری با ستاد کرونا و رعایت شیوه‌نامه‌ها گفت: اصناف شهرستان همکاری بسیار خوبی با ستاد کرونا داشتند و انتظارمان این است که تا پایان کرونا نیز تداوم داشته باشد و باید مسئول اتاق اصناف نیز با جدیت نظارت نماید.
وی همچنین اظهار کرد: برای پیگیری و تشدید بازرسی‌ها از صنوف مختلف لازم است کمیته نظارتی با حضور نمایندگانی از ادارات صمت؛ نیروی انتظامی، اتاق اصناف و شبکه بهداشت و درمان با محوریت اداره صمت تشکیل شود.
رئیس شورای تأمین شهرستان دشتستان از تداوم نظارت‌های کرونایی خبر داد و گفت: مدیران دستگاه‌های دولتی باید لیست پرسنل واکسینه شده و اعضای خانواده آنان را به فرمانداری گزارش دهند و نظارت دقیق بر رعایت پروتکل‌ها داشته باشند و در صورت مشاهده عدم رعایت شیوه‌نامه‌ها، با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
فرماندار دشتستان تأکید کرد: شهرداران مناطق مختلف شهرستان باید نظارت بیشتری بر بازارهای روز داشته باشند و اصناف متخلف را شناسایی و با همکاری شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی نسبت به پلمب آنها اقدام نمایند.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 




تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.