رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خبر داد؛ ۱۰۰ هزار دوز واکسن کووید ۱۹ در شهرستان عسلویه تزریق شده است

16 آبان 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: بیش از ۱۰۰ هزار دوز واکسن کووید ۱۹ در شهرستان عسلویه تزریق شده است.

جاسم زارعی اضافه کرد: از مجموع بیش از ۱۰۹ هزار دوز واکسن تزریق شده در شهرستان  عسلویه بیش از ۶۳ هزار دوز نوبت اول و ۴۶ هزار دوز نوبت دوم بوده است.
زارعی اضافه کرد: مجموع واکسن‌های تزریق شده به جمعیت دارای پرونده الکترونیک سلامت در شهرستان بیش از ۴۳ هزار دوز شامل ۲۵ هزار دوز نوبت اول، ۱۸ هزار دوز نوبت دوم و ۹۰ دوز نوبت سوم بوده است.
وی روند واکسیناسیون حوزه صنعت را مطلوب عنوان کرد و ادامه داد: بیش از ۶۵ هزار دوز به کارکنان پارس جنوبی در سطح شهرستان تزریق شده که ۳۸ هزار و ۵۰۰ دوز نوبت اول، ۲۷ هزار دوز نوبت دوم و ۴۳ دوز نوبت سوم است.
دبیر ستاد مدیریت کرونای شهرستان عسلویه اظهار داشت: با توجه به اهمیت واکسیناسیون در کنترل اپیدمی و نتایج حاصله از موج پنجم که به کاهش چشمگیر مرگ‌ومیر و میزان بستری در بین افراد واکسینه شده منجر شده، از افراد تحصیل‌کرده در خانواده‌ها درخواست می‌گردد که افراد کم‌سواد، بی‌سواد و یا مخالف واکسن را اقناع نموده و برای دریافت واکسن به پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون هدایت نمایند تا با پوشش سریع واکسیناسیون و ایجاد ایمنی جمعی، به بازگشت جامعه به زندگی عادی کمک نماییم.
زارعی ضمن تأکید بر لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های هشدار داد: در صورت تداوم عادی انگاری‌ها و شرکت در تجمعات و دورهمی های معمول دوستانه و خانوادگی ورود به موج ششم و تغییر سریع وضعیت شهرستان از آبی به قرمز اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

انتهای پیام/ م.ک ۳۰۹۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.