سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان: پرستاران زینب گونه در صیانت از سلامت مردم ایثار می‌کنند

21 آذر 1400
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: پرستاران زینب گونه در صیانت از سلامت مردم ایثار می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس ایرج زنده بودی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شهر اهرم اظهار داشت: مصادف بودن ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را می‌توان پرمعناترین روز در تقویم کشور خواند زیرا پرستاران زینب گونه در صیانت از سلامت مردم ایثار می‌کنند و این مهم در سال‌های پر مشقت کرونا به اثبات رسیده است.
وی ضمن تشکر از امام‌جمعه شهر اهرم و دلوار در بزرگداشت مقام پرستار و توجه ویژه به بخش بهداشت و درمان گفت: حرفه پرستاری آمیخته با کلام زیبای حضرت زینب (س) است که بعد از واقعه عاشورا، حادثه عاشورا را با همه مشقت‌هایش، با رایت الا جمیلا توصیف کردند و به واقع پرستاران ما در بدترین شرایط کرونایی که در جهان و کشور اتفاق افتاد از جان مایه گذاشتند و ایثار کردند و لحظه‌ای در راه صیانت از سلامت مردم کوتاه نیامدند و توصیف زیبای کلام حضرت زینب بودند.
مهندس زنده بودی ادامه داد: تاریخ رشادت و از خود گذشتگی پرستاران را، آنگاه که در بدترین شرایط کرونایی، هفته‌ها از خانه و کاشانه خود، از کودک خردسال خود از خانواده خود دور بودند، اما زینب گونه بر بالین بیماران شب را به صبح رساندند تا آفریننده سلامتی در وجود بیماران باشند فراموش نخواهد کرد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: پرستاران ما در دوره‌ای که شاید خیلی‌ها با شنیدن اسم بیماری کرونا وحشت می‌کردند، مصداق جهاد فی سبیل الله بودند و جانانه بر بالین بیماران حاضر می‌شدند و بدون هیچ کم و کاستی در جهت سلامت انسان‌ها گام برمی‌داشتند که در این راه جمع کثیری از همکاران جان‌برکفمان، به درجه رفیع شهادت رسیدند و آسمانی شدند.
مهندس زنده بودی بیان داشت: گاهی برای وصف یک موضوع بزرگ‌نمایی می‌شود، اما وقتی به کار پرستاران نگاه می‌کنیم، واقعاً آن‌ها کاری بزرگ و ارزشمند انجام دادند و این مهم زمانی بیشتر لمس می‌شود که یک بیمارستان، چندین برابر بیش از ظرفیت خود بیمار پذیرش می‌کرد و پرستاران با خستگی زیاد اما با دلی سرشار از توکل و ایمان به خدا به بیماران رسیدگی می‌کردند.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان اشاره‌ای هم به واکسیناسیون در شهرستان داشت و تصریح کرد: اجرای واکسیناسیون همگانی گامی بزرگ در کنترل بیماری کرونا بود و خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته در شهرستان درصد بالایی از مردم واکسن کرونا را دریافت کردند.
وی ادامه داد: در حال حاضر دز سوم واکسن کرونا نیز در شهرستان در حال تزریق است که نیاز است جهت تکمیل چرخه ایمنی، مردم جهت دریافت دز سوم به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.
مهندس ایرج زنده بودی افزود: چیزی که باید همه مردم موردتوجه قرار دهند این است که نه تنها کادر بهداشت و درمان بلکه همه باید در برابر سلامت همگانی احساس مسئولیت کنند لذا کسی که در جهت صیانت از سلامت خود و مردم برای انجام واکسیناسیون مراجعه می‌کند خود یک مدافع سلامت است.

انتهای پیام/ ن.ا 3010

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.