متخصص بیماری‌های عفونی بیمارستان برازجان: دوز سوم واکسن کرونا در افزایش دوام ایمنی بسیار تأثیرگذار است

12 دی 1400
متخصص بیماری‌های عفونی بیمارستان شهید گنجی برازجان گفت: دوز سوم واکسن کرونا در افزایش دوام ایمنی بسیار تأثیرگذار است.

دکتر حسن شفیعی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: تزریق دوز سوم کارایی بالایی را نشان داده و باعث تقویت و دوام بیشتر پاسخ ایمنی در افراد دریافت‌کننده دوز سوم نسبت به افراد بدون تزریق دوز سوم شده است.
دکتر شفیعی اظهار کرد: طبق مطالعاتی که منتشر شده به نظر می‌رسد ایمنی ناشی از واکسن‌ها  ۶ تا ۸ ماه پایدار باشد و بعدازاین مدت ایمنی حاصل از واکسن افت نسبی پیدا می‌کند، بنابراین برای افزایش حداکثر ایمنی هم‌زمان با ادامه برنامه واکسیناسیون نوبت اول و دوم؛ تزریق دوز سوم هم دنبال گردد.
وی تصریح کرد: نوع یا شدت عوارض جانبی با دوز سوم واکسن کرونا متفاوت یا بیشتر از واکسیناسیون قبلی نبوده است و می‌توان انتظار داشت که اثرگذاری دوز سوم واکسن کرونا با انواع دیگر واکسن‌ها نیز نتیجه مشابهی داشته باشد.
متخصص بیماری‌های عفونی بیمارستان شهید گنجی برازجان بیان کرد: تزریق واکسن‌های کرونا در ماه‌های گذشته به‌طور معناداری باعث کاهش بیماری‌های شدید و بستری در بیمارستان شده‌اند و از افزایش موارد مرگ بر اثر کووید ۱۹ جلوگیری کرده‌اند.
دکتر شفیعی خاطرنشان کرد: بهترین و ساده‌ترین کار برای پیشگیری از ابتلا به‌سوی جدید بیماری کرونا (امیکرون) حفظ تهویه مناسب و استفاده از ماسک است و مهم‌ترین مسئله برای پیشگیری از ابتلا به‌سوی جدید که مسئولان وزارت بهداشت هم تأکید دارند این است که دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کنیم تا بتوانیم ایمنی بیشتری داشته باشیم.
 
انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.