رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: اجرای طرح ملی ایمن‌سازی تکمیلی فلج اطفال در شهرستان بوشهر

26 دی 1400
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از اجرای طرح ملی تکمیلی فلج اطفال (ماپینگ آپ) در سال جاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: این طرح جهت کودکان زیر پنج سال اتباع خارجی در منطقه تحت پوشش شهرستان بوشهر اجرا می‌شود.
وی زمان اجرای این طرح را شامل دو نوبت، نوبت اول از یکشنبه 25 دی‌ماه تا 28 دی‌ماه و نوبت دوم شنبه 30 بهمن تا سه‌شنبه 13 اسفندماه سال جاری عنوان کرد و گفت: در مرحله اول این طرح هزار و 628 کودک واکسینه خواهند شد.
این مقام مسئول بیان داشت: در این طرح کلیه کودکان زیر 5 سال (صفر تا 59 ماهه) بدون توجه به سابقه ایمن‌سازی قبلی مجدداً قطره خوراکی فلج اطفال دریافت می‌کنند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: برنامه جهانی ریشه‌کنی فلج اطفال و حفظ دستاوردهای آن از مهمترین برنامه‌های مرکز مدیریت و بیماری‌های واگیر است، هر چند که تلاش‌ها برای تحقق اهداف برنامه در دو کشور بومی (افغانستان و پاکستان) همچنان تداوم دارد ولی وقفه در عملیات ایمن‌سازی به دلیل پاندومی کووید 19 و احتمال افزایش تردد قانونی و غیرقانونی به داخل کشور نشان‌دهنده خطر بالای هر انتشار مجدد بیماری در کشورمان است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت برای حفظ این دستاورد بزرگ و به حداقل رساندن خطر ورود و چرخش مجدد و ویروسی پولیو لازم است عملیات سالانه ایمن‌سازی تکمیلی انجام گردد.
مهندس فخرایی تأکید کرد: اجرای عملیات ایمن‌سازی تکمیلی فلج اطفال زمستان سال 1400 در دو نوبت انجام می‌گردد.
انتهای پیام/ا.س-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.