معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ افزایش تعداد بستری‌ها در بیمارستان های استان به 74 بیمار/جان باختن 1 هم استانی دیگر

9 بهمن 1400
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ شنبه 9 بهمن ماه، 74 نفر است.

دکتر جعفر زارعی زاده در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 38 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌ شده‌اند که ابتلای 8 مورد از آن‌ها به کرونا مثبت، قطعی بوده است.
وی با اشاره به اینکه اکنون 6 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 1 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارد.
دکتر زارعی زاده درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده، بیان کرد: متاسفانه امروز 1 مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا آقایی با 74 سال سن با سابقه بیماری زمینه ای سرطان و دیابت در استان بوشهر به ثبت رسید.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 34 بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد، ابتلای 8 مورد به کرونا مثبت، قطعی بوده است.
دکتر زارعی زاده افزود: تا کنون 2037  نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
وی خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 91162 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
زنگ هشدار در استان بوشهر به صدا درآمد
دکتر زارعی زاده گفت: طبق آخرین وضعیت کووید19 در کشور متاسفانه از تاریخ 8 بهمن ماه، 4 شهرستان‌ استان بوشهر از وضعیت زرد کرونایی به نارنجی خطرناک درآمده ، همچنین 3 شهرستان در وضعیت زرد و 3 شهرستان در وضعیت آبی کرونایی است.
وی اظهار کرد: اکنون شهرستان‌های گناوه، دشتستان، بوشهر و تنگستان در وضعیت نارنجی و خطرناک کرونایی بوده که از هم استانی‌های شریف خواهشمندم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده تا شاهد پیک ششم کرونا در استان نباشیم.

انتهای پیام/ ز.ح.1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.