کارشناس شبکه بهداشت و درمان کنگان تأکید کرد: فرصت زمانی برای باروری سالم و درمان ناباروری احتمالی با افزایش سن ازدواج از دست نرود

25 ارديبهشت 1401
کارشناس مسئول سلامت خانواده و جمعیت شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: با افزایش سن ازدواج و تأخیر در بارداری اول، فرصت زمانی برای باروری سالم و درمان ناباروری احتمالی از دست خواهد رفت.

لیلا آرتا در گفت‎وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان با تبریک هفته ملی جمعیت اظهار داشت: فرزند آوری یکی از متغیرهای مهم تعیین‌کننده جمعیت هر جامعه محسوب می‌گردد، بنابراین کاهش مستمر زاد و ولد به‌تدریج ساختار سنی جمعیت را از وضعیت جوانی خارج نموده و به‌سوی سالخوردگی می‌کشاند.
کارشناس مسئول سلامت خانواده و جمعیت شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: با نگاهی به تعداد موالید شهرستان کنگان در طی سال‌های 1400-1396 می‌بینیم که تعداد موالید و به دنبال آن رشد جمعیت در حال کم شدن است به‌طوری‌که طی این سال‌ها تعداد موالید از 1998 در سال 96 به 1603 در سال 1400 رسیده است.
وی اظهار داشت: با توجه به تحقیقات به عمل آمده سن ازدواج، سن مادر در تولد اولین فرزند و شیوه زندگی ازجمله عواملی هستند که فرزند آوری را تحت تأثیر خود قرار داده‌اند.
کارشناس مسئول سلامت خانواده و جمعیت شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان تأکید کرد: همان‌گونه که میدانیم مادران جوان بارداری‌های سالم‌تری را تجربه می‌کنند، با افزایش سن ازدواج و تأخیر در بارداری اول، فرصت زمانی برای باروری سالم و درمان ناباروری احتمالی از دست خواهد رفت.


انتهای پیام/ م.س 3070

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.