در حاشیه در سفر یک‌روزه به استان بوشهر؛ معاون آموزشی وزیر بهداشت از موزه شهید رئیسعلی دلواری بازدید کرد/گزارش تصویری

8 خرداد 1401
دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و هیئت همراه در سفری یک‌روزه به استان بوشهر از موزه شهید رئیسعلی دلواری بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار وبدا در بوشهر، در این سفر دکتر کدخدا زاده، دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی و مهندس جوادی نژاد، کارشناس دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، معاون آموزشی نیز حضور داشتند.
در این بازدید رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور را همراهی کردند.
موزه شهید رئیسعلی دلواری در خانه این سردار مبارزه با استعمار انگلیس در بندر دلوار در استان بوشهر قرار دارد.
یکی از بخش‌های جذاب این موزه اتاق ورودی مربوط به جلسات شهید رئیسعلی دلواری با علما و هم‌رزمانش بوده که به‌منظور امنیت بیشتر و زیباسازی، نسبت به ساخت و نصب حریم شیشه‌ای مناسب مورد بازسازی قرار گرفته است.
در ۱۳ دی‌ماه سال ۱۳۷۰ رهبر معظم انقلاب در سفر به استان بوشهر بازدیدی از شهر دلوار داشتند که در این بازدید با تبدیل منزل شهید رئیسعلی دلواری به موزه و بازسازی آن موافقت کردند.
رئیس‌علی دلواری در سال ۱۲۶۱ خورشیدی برابر با ۱۸۸۲ میلادی (۱۲۹۹ قمری) در روستای دلوار از توابع تنگستان متولد شد.
رئیس‌علی دلواری آزادی‌خواه مشروطه‌طلب و رهبر قیام جنوب در تنگستان و بوشهر علیه نیروهای استعمار پیر انگلیس در دوره جنگ جهانی اول بود، در ایران با مصوبه شورای عالی انقلاب ۱۲ شهریور سالروز شهادت رئیسعلی دلواری از سال ۸۹ به نام «روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس» نام‌گذاری شده است.
شما را به دیدن گزارش تصویری این بازدید دعوت می‌نماییم.

انتهای پیام /م.غ 1023


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.