رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه: ارتقای سطح سواد بهورزان موجب ارتقای شاخص‌های بهداشتی خواهد شد

11 خرداد 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: ارتقای سطح سواد بهورزان موجب ارتقای شاخص‌های بهداشتی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر عصمت حیدری با حضور در آموزشگاه بهورزی ضمن خیرمقدم به دانش‌آموزان جدید این آموزشگاه و تبریک سال آموزشی جدید به آن‌ها اظهار داشت: دانش‌آموزان آموزشگاه بهورزی شهرستان گناوه فراگیری متون آموزشی در دوران تحصیل را به جدیت دنبال کنند.
دکتر حیدری در این دیدار با تقدیم گل به دانش‌آموزان حضور آن‌ها را در آموزشگاه بهورزی شهرستان گناوه منبع خیر دانست و عنوان داشت: بهورزان ستون اصلی نظام بهداشتی کشور هستند و آنچه امروز مربیان آموزشگاه بهورزی به شما یاد می‌دهند ضامن سلامتی مردم روستای شما خواهد بود پس در فراگیری آن کوشا باشید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: اولین دسترسی مردم روستا به خدمات بهداشتی درمانی در خانه‌های بهداشت محقق می‌شود. بیماریابی، رسیدگی به وضعیت بهداشت محیط، مراقبت از کودکان، زنان باردار و سالمندان و توجه خاص به حفظ سلامت جمعیت منطقه توسط شما بهورزان انجام خواهد گرفت.
دکتر حیدری اضافه کرد: بی‌شک اگر عملکرد مطلوب بهورزان در امر بیماریابی و پیگیری بیماران کرونایی و بعدها واکسیناسیون کووید 19 در روستاها نبود امروز وضعیت شهرستان آبی نبود.
وی توصیه کرد: پس در دوران تحصیل خود در فراگیری آنچه نظام شبکه‌های بهداشت از بهورزان می‌خواهد تلاش و مجاهدت بورزید تا وقتی در خانه‌های بهداشت مشغول به کار شدید شاهد ارتقای شاخص‌های بهداشتی و شادابی و سلامتی روستاهای منطقه شمال استان بوشهر باشیم.
دکتر حیدری خطاب به مربیان آموزشگاه بهورزی شهرستان گناوه گفت: تعلیم بهورزان باسواد و توانمند به دست شما تضمین اهداف سیستم شبکه‌های بهداشت در روستاها را در پی خواهد داشت، لذا هر چه در توان دارید برای آموزش دانش‌آموزان بگذارید.
وی افزود: مطمئناً توانایی و تلاش‌های همیشگی آموزشگاه بهورزی در امر آموزش و بازآموزی بهورزان در ارتقاء سطح سواد و عملکرد بهورزان شهرستان گناوه قطعاً مؤثر خواهد بود.
آموزشگاه بهورزی شهرستان گناوه در حال حاضر 7 دانش‌آموز (3 بهورز مرد، 4 بهورز زن) دارد. این دانش‌آموزان برای خانه‌های بهداشت چهار روستایی، چهارمحال، فخر آوری، محمد صالحی، مال خلیفه، سربست و روستا حصار شهرستان دیلم در حال گذراندن آموزش دوره بهورزی هستند.
انتهای پیام/ ک.آ 3080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.