طی یک سال گذشته؛ 123 هزار آزمایش در آزمایشگاه‌های مرکز بهداشت شهرستان بوشهر ثبت شد

29 خرداد 1401
کارشناس امور آزمایشگاه‌های مرکز بهداشت شهرستانی بوشهر گفت: طی یک سال گذشته بیش از 123 هزار آزمایش در آزمایشگاه‌های مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، محبوبه اوجی اظهار داشت: آزمایشگاه‌های شهرستان بوشهر طی سال گذشته، در همه بخش‌ها فعال بوده و به اقشار مختلف مردم خدمت‌رسانی نموده است که طی آن تعداد 123 هزار و 911 آزمایش روتین به ثبت رسانده است.
وی اضافه کرد: این آزمایش‌ها برای 28 هزار و 551 نفر در شهرستان بوشهر انجام شده است که اکثر آزمایش‌های بیماران در همان روز مراجعه انجام شده و پس از کنترل نهایی آماده ارائه بوده است.
این کارشناس اظهار داشت: همچنین طی این مدت به علت همه‌گیری بیماری کرونا تعداد 7 هزار و 841 نمونه‌گیری PCR مربوط به بیماری کووید – 19 در آزمایشگاه مراکز 16 و 24 ساعته نبی اکرم (ص) و عالی شهر در سال گذشته به ثبت رسیده است.
کارشناس امور آزمایشگاه‌های مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: مرکز بهداشت شهرستان بوشهر دارای یک واحد آزمایشگاه سطح 2 و سه واحد آزمایشگاه سطح یک محیطی است که علاوه بر آزمایش‌های معمول و نمونه‌گیری PCR، با دیگر واحدهای بهداشتی از جمله واحد بیماری‌های غیر واگیر و بیماری‌های واگیر در زمینه انجام آزمایش‌های میان‌سالان و ازدواجی و آزمایش‌های سل و مالاریا و التور و نمونه‌گیری بیماری‌های واگیر همکاری می‌نماید.
وی هدف امور آزمایشگاه‌های مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در سال جاری را ارتقاء آزمایشگاه‌ها از نظر فنی و تجهیزاتی دانست و گفت: امید است با توکل و عنایت پروردگار و تلاش همکاران بتوان ارائه خدمات بیشتر و مطلوب‌تری را برای مردم شریف شهرستان بوشهر و روستاهای اطراف صورت پذیرد.
انتهای پیام/ ا.س-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.