امام‌جمعه برازجان: توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی به‌تنهایی ضامن سلامت جامعه نیستند

6 تير 1401
امام‌جمعه برازجان گفت: توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی به‌تنهایی ضامن سلامت جامعه نیستند.

حجت‌الاسلام حسن مصلح در نشست مجمع سلامت دشتستان اظهار کرد: قاعدتاً پیشگیری آسان‌تر از درمان است و اگر ما بتوانیم در بحث پیشگیری اقداماتی انجام بدهیم، به‌سلامت جامعه کمک کرده‌ایم و باید بدانیم توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی به‌تنهایی ضامن سلامت جامعه نیست و باید فرهنگ پیشگیری در جامعه نهادینه شود.
حجت‌الاسلام مصلح افزود: کرونا به ما آموخت سلامتی، نعمت بی‌همتایی است که اگر نباشد تمام فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی و مذهبی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
وی بیان داشت: از آمارهایی که شبکه بهداشت و درمان در این مجمع ارائه کرده است می‌توانیم نتیجه بگیریم که عامل تهدیدکننده سبک زندگی سالم باید مورد برسی بیشتر قرار گیرد و اولویت اول شهرستان در این مجمع معرفی‌شده است و مواد مخدر و دخانیات در گروه سبک زندگی سالم قرار دارند و باید از ریشه آن را مورد بررسی قرار بدهیم.
 امام‌جمعه برازجان تصریح کرد: مراکز توزیع دخانیات بیشتر از نانوایی‌های ماست و در این چند سال اخیر به بهانه‌های مختلفی از جمله ایجاد اشتغال به آن‌ها مجوز داده شد و شیک‌ترین مغازه‌های استعمال دخانیات را در سطح شهرستان ایجاد کرده‌اند و متأسفانه مواد مخدر نیز به‌آسانی به دست جوانان می‌رسد.
 وی افزود: یک‌زمانی در مساجد و حسینیه‌ها قلیان توزیع می‌شد، ما همه بسیج شدیم و جلوی توزیع آن را گرفتیم.
 حجت‌الاسلام مصلح در رابطه با بازیافت پسماندها نیز گفت: در این رابطه باید از مشارکت بخش خصوصی استفاده شود و بازیافت پسماندها به‌عنوان یک موضوع مهم مورد اهتمام قرار گیرد.
 امام‌جمعه شهر برازجان در ادامه صحبت‌های خود در مورد سگ‌های بلا صاحب گفت: ما پارک‌های سطح شهر را برای استراحت خانواده‌ها ساخته‌ایم اما محل تجمع سگ‌های بلا صاحب شده است و باید برای جمع‌آوری این سگ‌ها نیز فکری اساسی و ریشه‌ای شود که باز مشارکت بخش خصوصی می‌تواند به ما کمک کند.
انتهای پیام/ س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.