تعزیه‌خوانی «خرابه شام و روایت اسرای دشت کربلا» توسط کارکنان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اجرا شد

16 شهريور 1401
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: همایش تعزیه‌خوانی «خرابه شام» و روایت اسرای دشت کربلا توسط گروه هنری و جمعی از کارکنان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به مناسبت شهادت حضرت رقیه (س) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی نیا در این خصوص اظهار داشت: نمایش واقعه کربلا، تقلید، تکرار شهادت، مصائب انبیاء و اولیاء در محرم و صفر است که هرساله اثری آرام‌بخش بر احساسات مردم می‌گذارد.
این مقام مسئول اظهار داشت: حضرت رقیه (س) سفیر کوچکی است که تأثیر بزرگی در ماندگاری عاشورا دارد، زیرا با دستان کوچک خود، صفحه‌ای زرین از تاریخ کربلا را به نگارش درآورد که جای‌جای آن نشان از وفاداری و شکیبایی و ارادت است.
مهندس حبیبی نیا خاطرنشان کرد: درواقع، شهادت حضرت رقیه (س) تجلی‌گر صبر و شکیبایی خاندان رسالت است که هر بلایی را به جان می‌خرند تا امت را از جهالت و ظلم بیرون بیاورند و به همین منظور، تاریخ، چنین رویدادهای تلخی را از یاد نمی‌برد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: در این مراسم معنوی، حاضرین و تعزیه‌خوانان با به نمایش گذاشتن مظلومیت اسرای کربلا با آرمان‌های حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تجدید بیعت کردند.

انتهای پیام/ ا.س ۳۰۰۰٫
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.