رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: ایجاد بیمارستان 500 تختخوابی یکی از نیازهای اصلی بهداشت و درمان استان بوشهر است/گزارش تصویری

30 شهريور 1401
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ایجاد بیمارستان 500 تختخوابی یکی از نیازهای اصلی بهداشت و درمان استان بوشهر است.

دکتر حسن ملکی زاده در نشست با آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر ضمن تسلیت ایام سوگواری دهه آخر ماه صفر و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تلاشی جهادی، نگاه دلسوزانه به استان و خدمت خالصانه، به مردم استان بوشهر در حال ارائه خدمات است.
وی تصریح کرد: تمام تلاش و برنامه‌ریزی‌های تیم مدیریتی و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی در سراسر استان بوشهر بر اساس کار جهادی و شبانه‌روزی است.
دکتر ملکی زاده بابیان اینکه تربیت مدیران جوان تراز انقلاب اسلامی برای خدمت‌رسانی باکیفیت در حوزه بهداشت در دستور کار دانشگاه است، اضافه کرد: انتخاب و انتصاب مدیران انقلابی، جوان و ولایی در دستور کار قرار داده‌ایم که هم‌اکنون بخش زیادی از این کار صورت گرفته است به‌گونه‌ای که برخی از روسای شبکه‌های بهداشت و درمان و مدیران دانشگاه متولد دهه 60 هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: استفاده از بانوان ولایی در پست‌های مدیریتی نیز در دستور کار قرار داده‌ایم که به‌عنوان یکی از سندهای افتخار خود می‌دانیم.
وی با اشاره به حوزه پروژه‌های عمرانی، تخت‌های بیمارستانی و زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی گفت: 12 پروژه عمرانی را به ارزش 141 میلیارد تومان در هفته دولت با کار جهادی افتتاح و به بهره‌برداری رسید و همچنین 24 پروژه حوزه سلامت نیز عملیات اجرایی آن آغاز شده است که حدود 50 درصد اعتبارات این پروژه‌ها نیز تأمین‌شده است.
دکتر ملکی زاده افزود: با توجه به سفر دکتر سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس‌جمهور به استان بوشهر و قول مساعدشان امیدواریم تا دو الی سه ماه آینده اسکلت بیمارستان جایگزین فاطمه الزهرا (س) به اتمام برسد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: اتمام بیمارستان برازجان و بیمارستان جایگزین فاطمه الزهرا (س) را به‌صورت ویژه در دستور کار قرار داده‌ایم.
وی افزود: برخی از پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر که سال‌های زیادی بر زمین‌مانده بود با پیگیری‌های صورت گرفته و دعوت از وزیر و معاونین در سفرهای متعدد موفق شدیم به پایان برسند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: بحث فرهنگی نیز از نگاه تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مغفول نمانده است و در همین راستا احیا برنامه‌های فرهنگی و مذهبی را دستور کار قرار داده‌ایم.
دکتر ملکی زاده بابیان اینکه بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر که اکثریت اعضای آن از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هستند گفت: در سال‌های گذشته یک موکب بهداشتی و درمانی در راهپیمایی عظیم اربعین در کشور عراق از استان بوشهر مستقر بوده که در سال جاری به 6 موکب افزایش دادیم که برخی از معاونین و روسای بیمارستان‌های دانشگاه در این موکب‌ها خدمات ارائه داده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای اینکه در حرکت عظیم اربعین سهمی داشته باشد 100 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز راهی این سفر معنوی برای زیارت کرد و همچنین 4 ناوگان آمبولانس با 8 تکنیسین و دو دستگاه اتوبوس نیز در اختیار ستاد اربعین قرار داده بودیم.
دکتر ملکی زاده افزود: داشتن حمایت نماینده ولی‌فقیه در استان و دیگر مسئولین استانی مایه پشت‌گرمی و باعث افتخار تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است و انگیزه این تیم را برای انجام‌وظیفه‌های محوله مضاعف کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: امیدواریم تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بتواند با کار جهادی حوزه سلامت را به نقطه‌ای که شایسته مردم خونگرم و ولایی استان بوشهر است، برساند.


انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.