رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: مشکلات سلامت سالمندان در شهرستان گناوه اولویت‌بندی می‌شود

10 مهر 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: مشکلات سلامت سالمندان در شهرستان گناوه اولویت‌بندی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر عصمت حیدری در کمیته راهبردی سلامت سالمندان اظهار داشت: به‌منظور بررسی وضعیت موجود گروه سنی سالمندان در حوزه سلامت، همه دستگاه‌های مرتبط موظفند مشکلات شناسایی‌شده را استخراج کرده و به‌عنوان پیش‌نیاز تدوین یک برنامه مداخلاتی کاربردی، اولویت‌بندی کنند.
وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت رو به رشد جمعیت سالمندان شهرستان، آمادگی همه دستگاه‌های مرتبط با رویکرد برنامه‌ریزی برای سالمندان با توجه به نیازهای قابل مداخله در مجموعه تحت پوشش خود و همکاری با مرکز بهداشت شهرستان، جهت حفظ و ارتقاء سلامت سالمندان ضروری است.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه عنوان داشت: با توجه به رسالت سازمان‌های مرتبط و عوامل خطر مختلف تهدیدکننده سلامت سالمندان، به‌تناسب سن، جنس، شرایط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و محل سکونت آنان، اجرای برنامه‌های مشترک بین بخشی به‌منظور حفظ سلامت سالمندان در دستور کار قرار می‌گیرد که برنامه هفته سالمند امسال هم در همین راستا تنظیم و اجرا می‌شود.
در این جلسه، مسئول واحد سلامت خانواده مرکز بهداشت شهرستان گناوه، آمارهای مرتبط با جمعیت سالمند شهرستان، وضعیت پوشش واکسیناسیون کرونا و پوشش شناسایی و طبقه‌بندی خطرپذیری در سالمندان را ارائه کرد.
جمعیت سالمند شهرستان گناوه ۱۰ هزار و ۲۶۲ نفر است که ۷ هزار و ۷۱۴ نفر از آنان در شهر و ۲ هزار و ۵۴۸ نفر آنان در روستا سکونت دارند.
انتهای پیام/ر.د ۳۰۸۰

 آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.