رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ خیرین سلامت دیلم در وزارت بهداشت به یک برند تبدیل شده‌اند

10 مهر 1401
رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خیرین حوزه بهداشت و درمان دیلم در وزارت بهداشت به یک برند تبدیل شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، دکتر عیسی صفوی در دومین مجمع سلامت شهرستان دیلم با موضوع سلامت و پسماند بیان کرد: طی جلساتی که اخیراً تشکیل گردید، موضوع پسماند برای شهرستان دیلم انتخاب شد.
رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: کلیه شهرستان‌های ما در استان، فاقد سایت پسماند بوده و در این راستا با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های خوب دیلم از جمله خیرین، می‌توان انتظار داشت که این شهرستان در امر راه‌اندازی سایت پسماند، پیشرو باشد.
وی ضمن اشاره به اینکه برنامه عملیاتی پسماند دیلم طبق زمان‌بندی هر ۳ ماه یک‌بار رصد و پیگیری می‌شود تا به نتیجه برسد افزود: اگر مسئله پسماند مدیریت نشود قطعاً آسیب‌زا خواهد بود و نهایتاً بخش درمان ما نیز درگیر می‌شود.
دکتر صفوی ضمن اشاره به اینکه خیرین دیلم در وزارت بهداشت به یک برند تبدیل شده‌اند اظهار داشت: لازم است خیرین در موضوع ساماندهی پسماند شهری و حوزه سلامت، همانند تلاش در بخش درمان، یاریگر ما باشند.
وی اضافه کرد: در صورت عدم توجه به ساماندهی پسماند و جانمایی نادرست سایت پسماند با مشکلات جدی روبه‌رو خواهیم شد و آلودگی زیست‌محیطی و به تبع آن افزایش بیماری‌ها را شاهد خواهیم.
فرماندار شهرستان دیلم نیز گفت: نهادهای ذیصلاح جهت ساماندهی موضوع پسماند نهایت همکاری را خواهند داشت و مجموعه فرمانداری پشتیبانی جدی خواهد کرد.
ناصر کشاورزی افزود: موضوع پسماند حائز اهمیت بوده و نباید به مرحله‌ای برسیم که سلامت جامعه مورد تهدید قرار گیرد.
دومین مجمع سلامت شهرستان دیلم با حضور فرماندار، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، امام‌جمعه دیلم، رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی، مسول امورخیرین دانشگاه علوم پزشکی و اعضای شورای اداری شهرستان دیلم برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ب 3060
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.